Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda

A mackóbarátok végeztek a pandával

Feltehetően a mackóbarátok tehetők felelőssé a berlini állatkert pandájának haláláért. Közvetetten Knut, a jegesmedvebocs is "vádolható".

Knut az elmúlt napokban vált híressé, miután decemberi születése után az anyja elutasította. A kölyöknek volt egy testvére is, aki azonban születésük után négy nappal elpusztult.

A kicsi azóta a Berlini Állatkert jelképévé vált. Turisták ezrei láthatják naponta, ahogy a kis medvét megetetik egy cumisüvegből.

Nagy valószínűséggel éppen ez a túláradó szeretet okozta Jan Jan halálát. A 22 éves pandát még Helmut Kohl német kancellár kapta ajándékba a kínai vezetéstől.

Jan Jan békésen élt: álló napokon át csak feküdt a hátán, bambuszhajtásokat rágcsálva. A mackó egyáltalán nem tűnt betegnek.

Knut hírnevének növekedésével azonban addigi nyugalma odalett: a kis jegesmedvét naponta harmincezer ember akarta látni.

Sok látogató oda sem fért Knut ketrecéhez, így kénytelen volt megelégedni Jan Jannal.

Úgy tűnik a reggeltől estig villogó vakuk, a folyamatosan áramló tömeg megzavarta és nyugtalanná tette a pandát. Az állat végül nem bírta a stresszt, és elpusztult.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 13. 20:29
×
×
×
×