Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Kétmillió magyarnak magas a vérnyomása

Magyarországon a magas vérnyomásban szenvedők még az európai átlagnál is veszélyeztetettebbek a szívinfarktus vagy az agyvérzés szempontjából - derül ki a Magyar Hipertónia Társaság egy éve indított programjának első eredményeiből.

Az "Élj 140/90 alatt" program során 40 ezer beteg adatait gyűjtötték össze, és fény derült arra is, hogy többségük nagyon egészségtelen életmódot folytat.

Farsang Csaba professzor, a Magyar Hipertónia Társaság örökös és tiszteletbeli elnöke az InfoRádiónak elmondta: a reprezentatív adatokból az derül ki, hogy Magyarországon ma 1,5-2 millió embernek magas a vérnyomása. Ráadásul sokuk dohányzik, túlsúlyos és nincs megfelelően beállítva a gyógyszeres kezelése.

A további teendőkről a professzor kijelentette: fontos az orvosok továbbképzése, és a magas vérnyomás veszélyeinek tudatosítása.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×