Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
327.88
bux:
109088.75
2025. december 5. péntek Vilma

Luxuskocsikra szakosodott bandát számoltak fel

Lopott luxusautók legalizálásával foglalkozó céghálózatot derített fel a rendőrség Miskolcon, a csoport működtetőjét letartóztatta a bíróság - mondta a Készenléti Rendőrség kiemelt ügyeket felderítő főosztályának vagyonvédelmi osztályvezetője

Némedi Gábor közölte: a múlt szerdán és csütörtökön végrehajtott akcióban az 52 éves F. Zoltán érdekeltségébe tartozó miskolci telephelyeken húsz lopott járművet találtak, tizenegyet egyben, kilencet szétdarabolva. A nyomozás adatai szerint a kocsik alvázszámát lekaparták, az egyedi azonosítókat meghamisították, majd a járműveket összeszerelték és magyarországi kereskedéseken keresztül értékesítették.

Az ezredes elmondta: találtak itthon eltulajdonított autót is, de főként Nyugat-Európából, Ausztriából és Németországból származó járművekre bukkantak.

Némedi Gábor arról is beszámolt, hogy a férfi ellen - főként orgazdaság miatt -

több büntetőeljárás zajlik, van olyan is, amelyik már bírósági szakaszba jutott.

Az egyik gépkocsiból öt fegyver és lőszerek kerültek elő. A fegyverszakértő azt állapította meg, hogy két lefoglalt géppisztoly működőképes lőfegyvernek minősül, a 278 lőszer pedig éles. Az autóban 6,5 kilogramm kábítószert is találtak, valamint a férfi lakásán 10,4 millió forint készpénzt, amelynek eredetével nem tudott elszámolni. A szakértő szerint a lefoglalt anyag amfetamin, amelynek feketepiaci értéke mintegy 20 millió forint.

A sajtótájékoztatón bemutatott videófelvételek alapján az akciót a Készenléti Rendőrség a Terrorelhárítási Központtal közösen hajtotta végre. Némedi Gábor jelezte: a cégháló ügyében várhatóan a Nemzeti Adó- és Vámhivatal fog eljárni. Az ügyben hét gazdasági társaság - köztük egy szlovák és egy német cég - könyvelését is lefoglalták.

A férfit jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett orgazdaság bűntettével és más bűncselekményekkel gyanúsítják, és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Törvényszék elrendelte a letartóztatását.

Kérdésre válaszolva az ezredes elmondta: további gyanúsítások várhatók, mivel többen vettek részt az autók szétszerelésében, és a hazai hatóságok együttműködnek más európai rendőri szervekkel, hogy kiderüljön, voltak-e segítőik külföldön a lopásokban.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×