Infostart.hu
eur:
381.04
usd:
319.08
bux:
128686.65
2026. január 29. csütörtök Adél

Korrupciógyanú a gyulai határrendészetnél, leváltották a kirendeltség vezetőjét

Visszavonta a Gyulai Határrendészeti Kirendeltség vezetőjének és határrendészeti osztályvezetőjének kinevezését a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője - közölte honlapján a rendőrség.

A főkapitányság vezetője csütörtöki hatállyal visszavonta Ladányi Zoltán alezredesnek, a Gyulai Határrendészeti Kirendeltség vezetőjének, továbbá Iszály János alezredesnek, a kirendeltség határrendészeti osztályvezetőjének vezetői kinevezését - tartalmazza a rendőrség közleménye.

A gyulai kirendeltség vezetésével Polyák Zsolt megyei rendőrfőkapitány pénteki hatállyal Wéber Csaba alezredest, a Biharugrai Határrendészeti Kirendeltség vezetőjét bízta meg. A biharugrai kirendeltséget ugyancsak péntektől megbízással Hegedűs Attila őrnagy vezeti.

A közlemény nem tér ki a személycserék okára, de az MTI rendőrségi forrásból úgy tudja, közvetlen összefüggésben állnak azzal, hogy csütörtökön a Terrorelhárítási Központ több gyulai határrendészt fogott el korrupciógyanú miatt. Az MTI ugyancsak rendőrségi forrásból úgy tudja: egyik leváltott vezető sem szerepel a csütörtökön elfogottak között, és a jelenlegi adatok szerint a bűncselekmény gyanúsítottjai között sem.

A Központi Nyomozó Főügyészség a nap folyamán megerősítette, hogy több gyulai határrendészt fogott el a Terrorelhárítási Központ csütörtökön.

A nyomozás eddigi adatai alapján felmerült a gyanú, hogy a gyulai kirendeltség állományába tartozó, határrendész szolgálatot teljesítő rendőrök a gyulai határátkelőhelyen a magyarországi belépéskor pénzt, illetve más juttatást kértek és fogadtak el külföldi kamionok vezetőitől.

Címlapról ajánljuk
„Partnerek vagyunk, nem alattvalók” – hatalmi nyelvet ajánlott Európának a német kancellár

„Partnerek vagyunk, nem alattvalók” – hatalmi nyelvet ajánlott Európának a német kancellár

Ukrajna, Venezuela és legutóbb Grönland. Csupa olyan külpolitikai téma, amely kiélezte az Egyesült Államok és Európa viszonyát, és elbizonytalanította a NATO-n belüli együttműködést. A tűzoltásban oroszlánrészt vállalt a német kancellár, aki a Bundestagban elhangzott kormánynyilatkozatában igyekezett levonni a tanulságokat.

30 százalékos rezsistop – itt van, ki hogyan kapja meg a gáz-, áram-, távfűtés-kedvezményt

Lantos Csaba energiaügyi miniszter elmagyarázta annak részleteit, hogy miként kapják meg a kedvezményt a gázzal, az árammal és a távhővel fűtők, a havi diktálósok és az átalányt fizetők. Vigyázat, van, akinek nyilatkozatot kell majd tennie! Bizonyos társasházakra nem vonatkozik a kedvezmény.
inforadio
ARÉNA
2026.01.29. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×