Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László
A Lófő-tisztás a Bükki Nemzeti Parkban, Bükkszentkereszt közelében 2020. május 23-án. 1999 óta minden évben május 24-én, az első európai nemzeti park (Svédország, 1909) létrehozásának évfordulóján ünneplik az európai nemzeti parkok napját. A kezdeményezés célja felhívni a figyelmet a nemzeti parkok és egyéb védett területek jelentőségére, illetve a környezettudatos gondolkodás fontosságára.
Nyitókép: MTI/Vajda János

Nagyon keményen fagyott Magyarországon

Brutálisan kemény fagyot mértek a Bükkben október 9-én.

A hidegöblítés során megérkezett sarkvidéki eredetű hideg levegő a front elvonultával nyugalomba jutva elhozta az első fagyokat az ország északkeleti részére - írja a Mohos-töbör mikroklíma kutatás, ME Földrajz-Geoinformatika Intézet a közösségi oldalán.

A Bükk-fennsíkon a váltakozó felhőzet

hétfőn -12,9°C-ig engedte hűlni a hőmérsékletet a Mohos-töbörben,

melynek beállta hajnali három fele történt meg.

Arról az Infostarton már beszámoltunk, hogy szeptember elején mínusz 2 és fél fokot mértek a Bükk-fennsíkon.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Túlpörgette Európa a ceutai válságot, de pont ezért a következményei nagyon is valódiak lehetnek

Túlpörgette Európa a ceutai válságot, de pont ezért a következményei nagyon is valódiak lehetnek

Napok alatt sikerült megfékezni a példátlan ceutai migrációs hullámot, az első pánikreakciók azonban már komoly politikai hullámokat vetettek Európában. A helyben maradt néhány ezer ember továbbra is rendkívüli terhet jelent a városnak, a schengeni térséget viszont végül nem érte közvetlen migrációs nyomás. Az eset közben az új uniós migrációs paktum első komoly próbatételévé vált, és a következő hétéves költségvetés határvédelmi vitáira is hatással lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×