Infostart.hu
eur:
363.04
usd:
313.55
bux:
150110.32
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Végigtrükközték az országot, milliókkal vertek át időseket - őrizetben az unokázós csalók

Az „unokázós” trükkös csalásokra specializálódott gyanúsítottak az ország különböző településein 67 esetben követettek el bűncselekményeket. A Heves megyei nyomozók vádemelési javaslattal fejezték be az eljárást - ismertette honlapján a rendőrség.

2016. januárban és februárban nagyobb számban jelentek meg Heves megyében az „unokázós” trükkös csalások, melyek felderítésére a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozócsoportot hozott létre.

Az Országos Rendőr-főkapitányság központi szervei bűnügyi elemző-értékelő támogatásukkal segítették a nyomozók munkáját, melynek eredményeképpen azonosították a bűncselekmények elkövetőit.

A heves megyei nyomozók 2016. március 17-én házkutatásokat tartottak a 38 éves S. Sándor és társa, az 57 éves F. József gödöllői és jászfényszarui otthonában, ahol olyan tárgyakat és eszközöket - gépjármű, készpénz, telefonok, SIM kártyák, telefonkönyvek (megjelölve a felhívott sértettek számai), feljegyzések, bizonylatok, térképek - foglaltak le, amelyek kapcsolatba hozhatók a bűncselekményekkel.

A gyanú szerint

a két férfi 67 alkalommal csalt ki Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Fejér, Pest, Heves, Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megyében lakó idős személyektől több százezer forintos összegeket, összesen közel 8,5 millió forint értékben.

A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság őrizetbe vette a gyanúsítottakat és az Egri Járásbíróság elrendelte előzetes letartóztatásukat.

A nyomozóhatóság a napokban befejezte az eljárást és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

A kormányfő továbbra is „Dunai hajós” üzemmódban, hétfő este is töltött egy videót.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Emelkedéssel indították a hetet az ázsiai részvénypiacok, a japán és a kínai tőzsdék erősödését elsősorban a technológiai vállalatok támogatták. A befektetői hangulatot javította, hogy a gyengébb amerikai makroadatok mérsékelték a Fed közeli kamatemelésével kapcsolatos várakozásokat, a befektetők a friss kínai adatokra és a Hormuzi-szoros körüli geopolitikai fejleményekre figyelnek. Az európai és az amerikai részvénypiacokon kis elmozdulásokkal indult a hét, jól teljesítenek viszont a chipgyártó cégek, nagyot ugrott a Micron és a Sandisk árfolyama is. A magyar piacon a 4iG-ban voltak izgalmak, a cég részvényárfolyama nagyot esett arra, hogy a kormány átfogó vizsgálatot rendelt el a vállalatcsoport és a magyar állam közötti kapcsolatok feltárására.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×