Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Életét vesztette az amerikai MTV extrémsportolója

Ejtőernyős ugrás közben fának csapódott és életét vesztette Erik Lars Roner amerikai extrémsportoló, akit a Nitro Circus című MTV-műsorból ismerhetnek a tévénézők.

A kaliforniai Tahoe City-ből való 39 éves sportoló egy jótékonysági golfbajnokságon ugrott együtt társaival hétfőn, amikor a baleset történt - közölte a Placer megyei sheriff hivatala.

A sportolót a helyszínen halottnak nyilvánították. A többi ejtőernyős biztonságban földet ért. Jelenleg vizsgálat folyik a baleset ügyében, az amerikai légügyi hatóságot (FAA) is értesítették.

Roner profi síelő, bázisugró és az extrémsportokban utazó Nitro Circus csapat tagja volt. Utóbbit az MTV csatornáról is ismerheti a közönség.

"Nekicsapódott egy fának... nagyon erősen. Nem tudom, hogy mi történt azután" - mondta az egyik szemtanú.

Az Észak-Kaliforniában felnőtt Roner már fiatalon beleszeretett a síelésbe. Az ő nevéhez is fűződik a sí-bázisugrás megszületése, amikor az ugró sítalpakkal rugaszkodik el a magas szikláról és ejtőernyővel ereszkedik a földre.

A kétgyerekes apa a világ minden táján teljesített ugrásokat - írta a Los Angeles Times.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×