Infostart.hu
eur:
385.94
usd:
331.91
bux:
121526.08
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Tűzoltószövetség: 20 ezer önkéntes vethető be hóhelyzetben

Húszezer önkéntes tűzoltó áll készen országszerte a bevetésre, ha az előre jelzett nagy mennyiségű hó miatt szükség lenne a munkájukra - tájékoztatta pénteken az MTI-t a Magyar Tűzoltószövetség elnöke.

A 750 tűzoltóautóval és egyéb gépkocsival, munkagéppel rendelkező önkéntesek jelen vannak valamennyi településen és már hivatásos kollégáik kiérkezése előtt képesek katasztrófahelyzet esetén a beavatkozásra - közölte Dobson Tibor.

Elmondta: országszerte 1100 önkéntes tűzoltó egyesület működik, amelyek közül 500 kötött együttműködési szerződést a katasztrófavédelemmel. Vagyis baj esetén tőlük kapják a riasztást.

Különösen hasznos lehet a tevékenységük hóhelyzet esetén, hiszen közvetlen helyismerettel rendelkeznek és segíteni tudnak, a többi között a lakosság ellátásának megszervezésében is - mondta Dobson Tibor.

Arról is szólt, hogy az elmúlt évben plusz százmillió, az idén pedig plusz 200 millió forint támogatást kaptak az önkéntes tűzoltó egyesületek a költségvetésből. Ez azért jelentős, mert a 2013-at megelőző egy évtizedben az évi 100 milliós működtetésre fordítható támogatáson túl nem jutottak fejlesztési forráshoz - ismertette.

Kijelentette: a támogatás lendületet adott az önkéntes tűzoltói munkának, amelyet helytállással kívánnak meghálálni.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×