Infostart.hu
eur:
355.8
usd:
311.41
bux:
139892.19
2026. június 30. kedd Pál

Beütötte a lábát, beperelte az éttermet

Beperelte az amerikai White Castle étteremlánc egyik üzletét egy férfi, mert nem fért el rendesen az asztal mellett, és beütötte a térdét.

Martin Kessman a múlt héten nyújtott be keresetet a New York állambeli hamburgerétterem ellen. Mint a 183 cm magas és 132 kilós férfi kifejtette, hogy amikor két éve megpróbálta magát betuszkolni az étterem egyik bokszába, alaposan beütötte a térdét az asztal alatti vascsőbe.

A kereset arra hivatkozott, hogy az étterem megszegte a fogyatékkal élő amerikaiakat védő törvényt, mert nem biztosította hogy egy Kessman-alkatú ember kényelmesen el tudjon helyezkedni. A felperes meg nem határozott összegű kártérítést követel az étteremtől.

A White Castle-lánc columbusi központjának szóvivője közölte, hogy az éttermet átalakítják, és az újat szellősebben rendezik be.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: máshogy kellene használni a klímaberendezéseket

Csak a fák aktív légkondicionáló működésére, illetve a lakásokra, irodákra szerelt légkondicionáló berendezések használatának visszafogására van szükség Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint. A Közép-európai Egyetem professzora, az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének alelnöke az InfoRádióban azt mondta: eddig tudott légkondi nélkül alkalmazkodni az európai társadalom, most már változtatni kell.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×