Infostart.hu
eur:
381.72
usd:
325.05
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Élő kígyókat követelnek a kígyóbűvölők

Közel ezer indiai kígyóbűvölő demonstrált kedden Kalkuttában követelve, hogy engedjék őket élő hüllőkkel dolgozni.

Indiában 800 ezerre becsülik a kígyóbűvölők számát, az ősi mesterség apáról fiúra száll, pontosabban szállt, míg 8 éve az állatvédők követelésére be nem tiltották Indiában. Az úgynevezett kígyóbűvölés ugyanis meglehetősen kegyetlen dolog: hogy az idomároknak ne essen baja, a kígyóknak gyakorta bevarrják a száját, kitépik a méregfogát. A tilalom ellenére a kígyóbűvölés ma is virágzik, különösen az idegenforgalmi központokban és a kis falvakban.

A keddi felvonuláson a kígyóbűvölők miközben Kalkutta utcáin masíroztak, fuvoláikon játszottak rendületlenül. Raktim Dász, a Kígyóbűvölők Szövetségének főtitkára szerint fő követelésük, hogy a kormány ismét tegye legálissá az ősi mesterséget. Másrészt a kígyóbűvölők tudásukat a kígyófarmokon szeretnék kamatoztatni, hogy segítsenek kinyerni a hüllőknek a gyógyszeriparban oly kapós mérgét.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon – mondta az InfoRádióban az ELTE emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint gazdasági okokból is fontos az USA-nak Grönland, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×