Infostart.hu
eur:
355.1
usd:
305.76
bux:
131829.83
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil

Gascoigne vallomása: "Ez az utolsó esélyem"

Az alkohol- és drogproblémákkal küszködő Paul Gascoigne volt futballsztárnak saját bevallása szerint már csak egyetlen esélye van arra, hogy kilábaljon a bajból.

A 41 esztendős botrányhős jelenleg egy dél-angliai rehabilitációs klinikán igyekszik felülkerekedni önmagán, és amint azt a The Sun című lapnak bevallotta, ha ez nem sikerül neki, élete már biztosan nem kerülhet vissza a normális kerékvágásba, sőt, amennyiben visszaesne, az a közeli halálát is jelentené egyben.

"Ez az utolsó esélyem. Egy barátom azt mondta, több életem van, mint egy macskának. Ez igaz, de mostanra eljutottam az utolsóhoz - közölte a korábbi angol válogatott játékos. - A 2008-as év szörnyű volt a számomra. Az alkohol többször is majdnem megölt. Az pedig, hogy hivatalosan a mentális betegek közé kerültem, mindennél rosszabbul érintett. Meghalt belőlem valami. A jelenlegi kezelés abban különbözik az előzőektől, hogy most tudom, végig kell csinálnom. Hogy nem szabad egyetlen kortyot sem innom, különben meghalok."

Regan Gascoigne, a futballista 12 éves fia december végén azt mondta egy televíziós műsorban, hogy az alkoholizmussal és mentális problémákkal küzdő apja hamarosan meg fog halni és "csak időpocskolás lenne, ha segítenének rajta".

"Ha kívánhatnék valamit, akkor azt kívánnám, hogy hagyjon el bennünket. Lehet, hogy nagy futballista volt, ám ebből nem következik, hogy apának is jó lett volna" - fogalmazott a gyerek.

Az 57-szeres válogatott Gascoigne pályafutása során számos elitklubban megfordult: a Newcastle Unitedben kezdte, majd szerepelt a Tottenham Hotspur, a Glasgow Rangers, a Middlesbrough, a Lazio és az Everton csapatában is.

Címlapról ajánljuk
Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Az iráni helyzetre figyelnek ma is a befektetők, reggel a japán és a dél-koreai tőzsde új történelmi csúcsra ment, de nem volt egyértelműen pozitív a kép, a kínai és a hongkongi tőzsdén ugyanis eközben elromlott a hangulat. Az európai indexek emelkedéssel kezdtek, majd a záráshoz közeledve lefordultak. A BUX is felfelé vette az irányt, a nap nyertese a 4iG volt, a blue chipek közül pedig a Richter állt az élen. A délután kiszivárogott hírek szerint Irán megkapta az új tűzszüneti tervet Washingtontól, a hírre beszakadt az olajár, 90 dollár alá került a WTI. A vezető amerikai részvényindexek először vegyesen mozogtak, majd együntetűen rekordszinten zárták a napot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×