Infostart.hu
eur:
362.4
usd:
313.84
bux:
0
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
Nyitókép: Unsplash

Veterán benzinkút nyílik Budafokon

Lapértesülések szerint újranyithat Budafok határában az ország leghíresebb és legidősebb töltőállomása.

A Blikk számolt be arról, hogy a töltőállomás sorsa a 93 éves Landthaller Tasziló 2022-es halála óta bizonytalan volt. A jogi csűrcsavarok után azonban most az elhunyt tulajdonos unokaöccse visszaszerezte a családjuk féltve őrzött kincsét.

Landthaller Ede a lapnak elmondta: eredetileg 1907-ben az ükapja vette az épületet, akinek a négy fia közül az egyik, Taszi bácsi apukája, a másik pedig a nagypapája volt, így érzelmileg is fontosnak tartja a megmentését, illetve a környezet rendbehozását.

A benzinkutat Tasziló édesapja alapította:

a Balatoni út még csak terv volt, amely alapján kettémetszették volna a család birtokát. Az üzlet hamar felvirágzott, hiszen a negyvenes évek elejéig összesen hat kút épült a 7-es mentén. 1942-ben már kétszobás lakás, csendőr-, és mentőszoba, hegesztőműhely, továbbá autómosó is tartozott hozzá.

Amikor felröppent az államosítás híre, idősebb Landthaller Tasziló 45 évesen öngyilkos lett. Ezután részben a fia vette át az irányítását, akinek később az államosítás miatt 45 év után, 1993-ban sikerült visszaszereznie. Végül az egyetlen fia halála után, 2017-ben zárta be a vállalkozást.

A cikkben felidézik, még a zárás előtt is rengetegen jártak ide tankolni. Éppen az a varázsa ugyanis, hogy olyan helyre épült, ami mindenki számára könnyen elérhető.

Címlapról ajánljuk
Gerendai Károly a Sziget megmentéséről és a megváltozott sztárvilágról beszélt az Arénában

Gerendai Károly a Sziget megmentéséről és a megváltozott sztárvilágról beszélt az Arénában

A végső látogatottság határozza meg a Sziget Fesztivál idei veszteségét, amelyet előzetesen 1,5 milliárd forintra kalkulál Gerendai Károly főszervező. Arról is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában, hogy az őszi visszatérése óta a vártnál több feladata volt. Mint mondta, egyre kevésbé vonzzák a fesztiválok a legnagyobb sztárokat, így a Szigetnek sem szabad csak rájuk építenie. Azt is elárulta, hogy mennyire volt ráhatása az idei fellépők listájára, a magyar nagyszínpad már egy újítás, és a szolgáltatásokban is sokat léptek előre.

Magyar Péter: túl a mélyponton

„Jó hír, hogy már kilenc centire vagyunk a Duna vasárnapi mélypontjától, és eső várható az osztrák vízgyűjtőkön. A paksi turbina üzemel” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×