Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Businesswoman on blurred background voting using digital interface 3D rendering
Nyitókép: sdecoret/Getty Images

Budai Ferencet választották az eltűnt polgármester utódjául

Öt független jelölt közül Budai Ferencet választották a Fejér vármegyei Jenő község polgármesterévé vasárnap – közölte Pahola Tünde jegyző.

Közlése szerint az 1088 választásra jogosult polgár közül 471-en jelentek meg a szavazóhelyiségben. A nem jogerős végeredmény alapján Budai Ferenc 373, Tomborné Sipos Edina 35, Rimán Béla 33, Szabó Béla 23, Tomek Gabriella 6 szavazatot kapott. Egy voks érvénytelen volt.

Jenőben azért tartottak időközi önkormányzati választást, mert az előző településvezetőt, Kerekes Ildikót a rendőrség eltűntként kereste, majd a képviselő-testület májusban feloszlatta magát. A hat képviselői helyért kilenc független jelölt indult.

A Telex emlékeztetett: a faluban a tavaly júniusi önkormányzati választáson a települést 2019 óta vezető Kerekes Ildikó független polgármesterként indult, de a vármegyei listán a Fidesz-KDNP színeiben szerepelt. A választáson a szavazatok 51,02 százalékát kapta meg, a polgármesteri posztért folyó versenyben a második helyen végzett induló 33,22 százalékot kapott.

Címlapról ajánljuk
Kisakkoztuk, milyen meccsek lesznek a „halálágon”, lehet megint argentin–francia döntő

Kisakkoztuk, milyen meccsek lesznek a „halálágon”, lehet megint argentin–francia döntő

A világbajnokság 104 mérkőzéséből lejátszottak 72-t, előttünk van még 32. Valójában most kezdődnek az igazi izgalmak: tulajdonképpen ott tartunk, ahol a 2022-es katari vb rajtja előtt: 32 csapat van még versenyben. Igaz, innentől minden mérkőzésnek jelentősége van, aki vereséget szenved, kiesik. Megnéztük a következő forduló esélyeit és a lehetséges utakat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×