Infostart.hu
eur:
386.23
usd:
332.07
bux:
0
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Nyitókép: BKK

Összehangolt hatósági akció Budapesten: itt a végeredmény

Júliusban újra nagyszabású járatellenőrzéseket tartottak a fővárosban: a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) munkatársai a FÖRI-rendészekkel együttműködve több mint 44 ezer utast ellenőriztek, miközben a megállókat, állomásokat és azok környezetét is vizsgálták.

A BKK és a BRFK öt évvel ezelőtt, 2020-ban állapodott meg arról, hogy összehangolt akciókkal növeli a fővárosban utazók biztonságát. Az együttműködés részeként a rendőrjárőrök, valamint a BKK-jegyellenőrök júliusban összesen 4-szer tartottak nagyszabású járatellenőrzést. A BRFK és a BKK munkatársai a FÖRI közreműködésével a forgalmas fővárosi járatok utasait, megállóit és állomásait, valamint azok környezetét vizsgálták, beleértve az érintett metróállomások kijáratait is.

A rendőrök és jegyellenőrök az 1-es és az 1A, a 4-es és a 6-os, valamint a 28-as, a 28A és a 62-es villamoson, a 9-es buszon, továbbá az M2-es metrón utazókat ellenőrizték, továbbá az érintett megállókon és környezetükön kívül a Nyugati pályaudvar, a Népliget, a Déli pályaudvar és a Blaha Lujza tér metróállomás kijáratánál is fokozott ellenőrzést végeztek – olvasható a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Budapesti Közlekedési Központ közös sajtóközleményében.

A júliusi összehangolt akciókban

  • a BKK-ellenőrök műszakonként 5 vagy 6 csoportban dolgozva összesen 44 868 utast ellenőriztek, hogy vizsgálják az utazási jogosultságot és kiszűrjék a szabálytalankodókat;
  • a Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai fokozott figyelmet fordítottak a kijelölt járatokra és a megállók környezetére: az akciók során három embert fogtak el kábítószer birtoklása, garázdaság, valamint szabálysértési körözés miatt. A járőrök két esetben helyszíni bírságot szabtak ki köztisztasági szabálysértés miatt, illetve egyszer szabálysértési feljelentést tettek garázdaság miatt.

Hozzáteszik: a BKK kiemelten kezeli a közösségi közlekedést igénybe vevők biztonságát, ezért a rendszeres járatellenőrzési akciók mellett folyamatosan figyeli az utasok és a járművezetők visszajelzéseit is. Ezek alapján választja ki azokat a járatokat, amelyeken a jegyellenőrök, a BKK-vagyonőrök, a FÖRI Budapesti Utasbiztonsági Szolgálat rendészei, a BKK-minőségellenőrök és a BKV munkatársai háromnapos, komplex – a rendszeres köztisztasági és közrendvédelmi akcióhoz kapcsolódó – ellenőrzéseket végeznek.

A megmozdulások célja a jegyellenőrzés mellett, hogy az utazási feltételeknek nem megfelelő, a magatartási szabályokat megszegő személyeket kizárják az utazásból, illetve a látványos jelenlétnek köszönhetően javítsák az utazási körülményeket, valamint minőségbiztosítási szempontból is ellenőrizzék a járműveket.

Júliusban a Nyugati, valamint a Déli pályaudvar metróállomást érintő járatokon volt háromnapos fokozott járatellenőrzés.

A BKK elkötelezett amellett, hogy a fővárosi tulajdonú közszolgáltatókkal, valamint az állami és civil szervezetekkel szorosan együttműködve fokozza a közösségi közlekedést igénybe vevők biztonságát, és élhetőbbé tegye Budapestet. Ezért a közösségi közlekedési járatok és a buszsávok ellenőrzése mellett

rendszeresen tart köztisztasági és közrendvédelmi megmozdulásokat;
sőt a BKK és a Budapesti Rendőr-főkapitányság stratégiai együttműködése kiterjed a Budapest közigazgatási területén szolgáltató taxik, illetve az engedéllyel vagy az engedély nélkül személyszállítási feladatokat végző személygépkocsik ellenőrzésére is.

Címlapról ajánljuk
A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Eséssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, ez már zsinórban a második olyan kereskedési nap volt, amikor mindhárom vezető amerikai index mínuszban fejezte napot. A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Az amerikai esést lekövetve, az ázsiai piacokon ugyancsak negatív elmozdulások voltak jellemzők, viszont az európai piacnyitás felé tekintve pozitívabbak az előjelek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×