Infostart.hu
eur:
380.11
usd:
324.8
bux:
122841.82
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: Pxhere

Egy hónapig tartó zűrzavar jön az M0-s autóúton sávlezárás, terelés miatt

Augusztus 4-én, hétfőn kezdődnek a bonyodalmak Törökbálint térségében. A hídfelújítási munkák szeptember 7-ig tartanak, az M5 autópálya felé vezető irányt teljesen lezárják a Balaton felől, nagy dugóra kell számítani.

Augusztus 4-től a hídfelújítás forgalomterelését készítik elő sávos tereléssel az M0 autóút 3+000-4+400 km szelvényében, az M0-M7 csomópont térségében, várhatóan öt napon át.

Ezután teljesen lezárják az M5 autópálya felé vezető irányt, hogy el tudják végezni a hídfelújítási munkákat - tájékoztatott a Magyar Közút Nonprofit Zrt.

Az M5 autópálya felé vezető oldalon a belső sáv forgalmát a 3+000 km szelvényben átvezetik a túloldali pálya belső sávjába, amely szembe fog haladni az M1 felé közlekedő forgalommal, a külső sávot pedig átterelik az M0-M7 csomópont párhuzamos gyűjtő-elosztó ágára.

Az M0-M7 csomóponton végig biztosítják a ki- és felhajtást.

A Magyar Közút felhívja a közlekedők figyelmét, kiemelten a Balaton felől érkezőkét, hogy az M0-ra való besorolásnál a megszokottnál is nagyobb forgalomra, besorolási nehézségre számítsanak.

Időszakos torlódások alakulhatnak ki, ezért a Magyar Közút a közlekedők türelmét és megértését kéri.

Folyamatosan frissülő információk az Útinform oldalán!

Címlapról ajánljuk
Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Az Egyesült Államok és Izrael szombat hajnalban támadást indított Irán ellen. Teherán válaszul lezárta a Hormuzi-szorost, amelyen a világ kőolajforgalmának csaknem egyötöde halad át. Az InfoRádióban Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletágvezetője az olajár várható alakulásáról beszélt.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
Belépett a háborúba Irán szövetségese, amerikai vadászgépeket lőttek le, európai ország ellen történt iráni támadás  - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Belépett a háborúba Irán szövetségese, amerikai vadászgépeket lőttek le, európai ország ellen történt iráni támadás - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Éjjel támadást indított Izrael ellen a libanoni Hezbollah, az izraeli haderő elsöprő ellencsapással válaszolt, Bejrútot is lebombázták. Reggel Ali Laridzsáni iráni vezető bejelentette: Teherán nem fog tárgyalni az Egyesült Államokkal. Az USA veszteségeket szenvedett a háborúban: két amerikai katona meghalt, ma reggel lezuhant több amerikai vadászgép Kuvait területén. Közben Izrael és az öbölmenti olajállamok nagyvárosai intenzív támadás alatt állnak, a szövetségesek pedig Teherán térségét bombázzák. Irán megtámadta az EU-tagállam Cipruson található brit katonai bázist is, immáron 13 ország területére terjednek ki a harcok. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×