Infostart.hu
eur:
360.4
usd:
308.98
bux:
151539.19
2026. augusztus 26. szerda Izsó
Nagy István agrárminiszter beszél meghallgatásán az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának ülésén az Országház Herman Ottó-termében 2023. november 13-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Jaj annak a gazdának, aki valamit elvét - jön a szigor

Uniós támogatásból származó forintok bánják a hibákat. A rendelet ugyanakkor azt ígéri, bár a kilátásba helyezett büntetés visszatartó erejű lesz, arányos is az elkövetett vétekkel.

A kormány mostantól csökkentheti a szabályszegő agrártermelők uniós támogatását - írja a HVG.hu a foglalkoztatási és munkavédelmi szabályok betartatására irányuló új miniszteri rendelkezések alapján; Nagy István tárcavezető rendelete kedd este jelent meg, és arra hivatkozik, hogy az EU-tagországoknak kötelességük szankciókat alkalmazni, ha a támogatotti kör nem tart be alapvető foglalkoztatási és munkavédelmi szabályokat.

A rendelet ugyanakkor azt ígéri, hogy bár a kilátásba helyezett büntetés visszatartó erejű lesz, arányos is az elkövetett vétekkel.

A betartandó szabályok száma 19 (foglalkoztatási) plusz 82 (munkavédelmi), de van 7 egyéb előírás, megszegésükért 1-8 százaléknyi támogatásmegvonás jár, függően a vétek súlyosságával, illetve hogy ismételt szabályszegés-e.

A jogszabály minden munkáltatóra vonatkozik.

Idén még persze nem büntetnek, csak figyelmeztetnek.

Címlapról ajánljuk

Csiki Gergely: a fő kérdés, hogy lehet egyensúlyt teremteni a kiadási vágyak mellett

Jelzésértékű, hogy 7 százalék fölé kellett emelni az idei költségvetés várható hiányát. Most mindenki arra kíváncsi, hogy kezelhető-e a helyzet megszorítások nélkül. A Portfolio makrogazdasági elemzőjét erről, illetve a piacok bizalmának várható feltételeiről kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×