Infostart.hu
eur:
379.74
usd:
321.67
bux:
133311.7
2026. február 4. szerda Csenge, Ráhel
Nyitókép: Caroline Purser/Getty Images

Kezdődhet az UniTravel utasainak kártalanítása

Budapest Főváros Kormányhivatala bejelentette, hogy meghozta határozatát, amely alapján megkezdődhet a csődbe jutott UniTravel utazási iroda utasainak kártalanítása.

A fizetésképtelenné vált Unitravel Kft. ügyében Budapest Főváros Kormányhivatala mint kereskedelmi hatóság soron kívüli eljárást indított, amelynek keretében törölte az utazási irodát az utazásszervező és -közvetítő vállalkozások nyilvántartásából, és eltiltotta e tevékenység folytatásától.

A kormányhivatal eljárása végén határozatot hozott, amelyben felhívta az utazási irodával szerződésben álló biztosítótársaságot, hogy kezdje meg az utasok kártalanítását. Minden utazási irodának rendelkeznie kell ugyanis vagyoni biztosítékkal, amelyből fizetésképtelenség esetén kártalaníthatók azok, akik már befizették útjukat, de azt az utazási iroda már nem tudja megszervezni. A kormányhivatal az eljárás során folyamatosan egyeztetett a biztosítótársasággal az utasok érdekében.

A hatóság ezzel egyidejűleg kötelezte az utazási irodát, hogy haladéktalanul bocsássa a biztosítótársaság rendelkezésére az utasok kárenyhítéséhez szükséges valamennyi adatot.

Az eljárás során kapott tájékoztatás szerint a külföldön lévő utasok hazautaztatása megkezdődött és folyamatos.

A hivatal azt javasolja: azok az utasok, akik nem kaptak tájékoztatást, a Colonnade Insurance S. A. Magyarországi Fióktelepe biztosítótársasághoz (http://www.colonnade.hu) forduljanak

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Szerda este a Mandiner Klubest vendége Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Jól állunk, de a csata még nyílt” – mondta a választásokról, hozzátéve: „ha megdolgozunk érte, nyerünk”. A kormányfő szerint Brüsszel beavatkozik a magyar kampányba, sőt még Kijev is. „A tét az, hogy sorsot fogunk választani. Ha letérünk a magyar rendszerről, és brüsszeli rendszert hozunk be, nem lehet majd visszatérni”. „Az én kihívóim Brüsszelben vannak, nem Magyarországon. Küldtek ide valakit” – fogalmazott. Donald Trump esetleges magyarországi látogatásáról azt mondta: „Csalogatom. Adtam időpontokat neki”.

Szergej Lavrov ijesztő kijelentést tett a béke esélyeiről

Ha a kijevi vezetés delegációja az ukrajnai rendezésről Abu-Dzabiban tartott tárgyalásokra a bejelentett biztonsági garanciákkal érkezett, akkor ez újfent megerősíti azt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek valójában nem kell a béke – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
Durvul az esés a piacokon - Véreznek a tech-papírok

Durvul az esés a piacokon - Véreznek a tech-papírok

Amíg idehaza nagyon erős pozitív hangulat uralkodott szerdán és a BUX mellett három blue chip is új történelmi csúcsra emelkedett, addig Amerikában már egyre nagyobb az esés, adják a technológiai részvényeket a befektetők. Az AMD a vártnál óvatosabb előrejelzések hatására már több mint 17 százalékos mínuszban is volt. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×