Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 23. szombat Dezső
Egy férfi ugrik a Bánki-tóba a Bánkitó Fesztiválon a Nógrád megyei Bánkon 2019. július 11-én.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Undorító a Bánki-tó vize, lépett az önkormányzat

Azonnal mindenféle vízminőségi vizsgálatokat rendeltek, az eredmények meg is vannak, ám továbbiak is jönnek.

Bizarr, kocsonyás anyagot láthatnak az arra járók néhány napja a Bánki-tavon. Mint a Pénzcentrum cikkéből kiderül, az első viízvizsgálatokat elvégezték már, tanulságokat már most le lehet vonni.

A kocsonyás anyaggal kapcsolatban az önkormányzat sem titkolózik, hiába is tenné. A látvány a helyhatóság szerint is undorító - a "degusztáló" szót használják -, de pánikra nincs ok, ártalmatlan eukarióta algák okozzák az elváltozást.

A cianobaktériumok jelenlétét, illetve más veszélyes dolgokét is kizárták.

A fürdővíz fürdőzésre továbbra is alkalmas.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
Tisza-kormány: az Orbán-kormány meghamisíthatta a költségvetést, fontos részletek derültek ki a kegyelmi ügyben

Tisza-kormány: az Orbán-kormány meghamisíthatta a költségvetést, fontos részletek derültek ki a kegyelmi ügyben

Magyar Péter tegnap arra szólította fel Novák Katalint, hogy három év hallgatás után adjon magyarázatot a kegyelmi ügy részleteire, miután a Sándor-palota által közzétett iratok alapján K. E. kegyelmi eljárásában nem látszik egyértelműen, milyen szempontok vezettek a kedvező döntéshez. Novák Katalin kabinetfőnöke ma elárulta, hogy Balog Zoltán református püspök személyesen és intenzíven járt közben Kónya Endre kegyelmi kérvénye érdekében a volt államfőnél. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerint az átadás-átvételi dokumentumok átvizsgálása során kiderült, hogy 286 milliárd forintnyi közlekedési kiadást nem tüntettek fel az idei költségvetésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×