Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.9
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Nyitókép: Magyar Péter/YouTube

Magyar Péter: ez "az Orbán-kormány őszödi beszéde" lehet

A Tisza Párt elnöke olyan bizonyítékot ígér, ami "az Orbán-kormány őszödi beszéde" lehet. A Tisza Párt elnöke erről hétfő esti videójában beszélt.

Katasztrofálisnak nevezte a múlt héten kijött magyarországi gazdasági adatokat Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a hétfő esti Magyarinfó videóban. Azt mondta, hogy a miniszterelnök pár hónapja még fantasztikus évről, repülőrajtról beszélt, és azt is elmondta, hogy őt nem érdeklik a külső körülmények, hogy ők nem fognak ezekre hivatkozni, hogy nem érdekli, hogy mi van Ukrajnában. Ehhez képest amint kijöttek ezek a gazdasági adatok, elkezdték Ukrajnát és hogy az Európai Uniót okolni – fogalmazott. Hozzátette, hogy eközben "mindenhol nőtt a gazdaság", Csehországban 2 százalékkal, Litvániában 3,2 százalékkal.

A kormány által tervezett 3,5 százalékos 2025-ös gazdasági növekedés helyett most már a legtöbb elemző csak 1 százalékos növekedéssel számol – mondta a politikus, aki szerint ez azt jelenti, hogy hiányozni fog a költségvetésből több mint 2000 milliárd forint. Ez majdnem annyi pénz, mint amennyit állami egészségügyre költ a kormány egy évben, ami hiányozni fog. Ám mivel választások jönnek, ezért a kormány - meglátása szerint - nem tehet mást, mint "hitelekért kuncsorog" arab országokban, Kínában vagy Amerikában "Dagobert bácsinál".

Magyar Péter szerint ez a gazdasági adat előrevetíti azt is, hogy a második negyedév is gyenge lesz, illetve kihat a 2026-os költségvetésre is.

"Innen is szeretném felszólítani a kormányt, a gazdasági minisztert, vagy hívhatjuk inkább gazdaság-visszafejlesztési miniszternek is, hogy vállalja a felelősséget. Nagy Márton az a minisztere az országnak, amilyen talán még nem volt. Egyetlen egy előrejelzése sem vált eddig valóra, pedig már jó pár éve irányítja ezt a területet, és nemhogy megvonta volna tőle a miniszterelnök a bizalmat, hanem minél rosszabb adatok jönnek ki a gazdaságról, minél több mindenben kell csalódnunk, annál inkább megerősíti Nagy Mártont" – közölte a politikus.

Magyar Péter beszélt arról is, hogy a Tisza Párt nem vett részt a valenciai néppárti kongresszuson és a határozat elfogadásában, amely Ukrajna gyorsított uniós csatlakozásának támogatását is tartalmazta. Pártja az állásfoglalás több pontjával, így a gyorsított uniós csatlakozással sem ért egyet, mert Ukrajna jelenleg egy háborúban álló ország, és mert szinte semmilyen csatlakozási feltételnek nem felel meg. További magyarázatként hozzátette, hogy minden tagjelölt országnak egyenlő elbánásban kell részesülnie.

Ruszin-Szendi Romulusszal beszélgetve Magyar Péter megjegyezte: birtokába jutott egy, a kormány számára terhelő dokumentum, amit hamarosan nyilvánosságra hoz.

"Egy-két napja befújt az ablakon a szél egy dokumentumot, és ezt mind a ketten megnéztük. Mindegy, hogy honnan jött, én nem is tudom, de egy hiteles dokumentum, és szerintem egyetértettünk abban mind a ketten, hogy ez az Orbán-kormánynak az őszödi beszéde. Alapjaiban írja át, írja felül azt a narratívát, amit a kormány kifele közvetít a magyar emberek felé" – fogalmazott.

Magyar Péter bejelentette azt is, hogy a május 12-ei héten ismét országjárásra indul, melynek során tematikus heteket tart majd egy-egy nagyobb társadalmi vagy szakpolitikai kérdést körüljárva.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×