Infostart.hu
eur:
356.95
usd:
306.66
bux:
129728.5
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Orbán Viktor miniszterelnök válaszol a frakcióvezetők felszólalásaira, akik reagáltak a kormányfő napirend előtti felszólalására az Országgyűlés plenáris ülésén 2025. február 24-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Ismét az Alaptörvény módosításáról szavaz a parlament

Hétfőn szavazza meg az Országgyűlés az Alaptörvény újabb, 15. módosításait. A képviselők a Magyarországra veszélyesnek tartott kettős állampolgárok magyar állampolgárságának felfüggesztéséről is döntenek.

Napirend előtti felszólalásokkal kezdődik az Országgyűlés plenáris ülése hétfőn délután 1 órakor. Kérdések és azonnali kérdések is lesznek, illetve határozathozatalokra is sor kerül. A képviselők döntenek a nemzetiségek helyzetéről szóló beszámolóról, több nemzetközi egyezményről, valamint a személyszállítással és az állami részvénytársaságokkal kapcsolatos törvények változásairól, illetve a füstgyertyázás miatt kitiltott ellenzéki képviselők mentelmi jogáról is.

Az ülésnap legfontosabb feladata az alaptörvény 15. módosításának megszavazása lesz. A korábbi "Az apa férfi, az anya nő" mintájára

belekerül az Alaptörvénybe, hogy az ember születési neme biológiai adottság, amely vagy férfi vagy nő lehet.

Alkotmányos védelmet kap a készpénzhasználat. Orbán Viktor miniszterelnök korábban az Országgyűlésben azzal érvelt, hogy a készpénz szabadság kérdése, ezért használata nem szokás, hanem jog. "Kézzelfogható biztosíték csak a készpénz lehet. Nem akarunk a bankok rabszolgái lenni. A bankkártya a banké, a készpénz a tied" – fogalmazott az Alaptörvény-módosítással kapcsolatban a kormányfő.

Egy másik módosítás lehetővé teszi, hogy a kormány által Magyarországra veszélyesnek tartott kettős állampolgárok magyar állampolgárságát felfüggesszék. Bekerül az alaptörvénybe a kábítószer előállításának, terjesztésének, népszerűsítésének és fogyasztásának tilalma is. A Fidesz-KNDP korábban zéró toleranciát hirdetett a témában.

Az Országgyűlés hétfői ülésnapján leteszi esküjét a DK régi-új képviselője, Varju László, aki márciusban csaknem 52 százalékkel megnyerte az újpesti időközi választást, ezzel visszaszerezte a mandátumát, amiről büntetőügye miatt mondott le még tavaly decemberben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×