Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 3. szombat Benjámin, Genovéva
Nyitókép: Pixabay

Számot adott a mentőszolgálat az új ügyeleti rendszerről

Jól működik az országosan egységes orvosi ügyeleti rendszer, a 2023. február 1-jén indult új rendszerben eddig több mint egymillió 417 ezer beteg kapott ügyeleti ellátást - közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szerdán az MTI-vel.

A 2023. február 1-jén indult új ügyeleti rendszerhez a vármegyék fokozatosan csatlakoztak, majd tavaly október 1-től Budapest is, ahol szintén zavartalanul működik az ellátás – írták.

Az indulás óta eltelt hat hónapban a fővárosi orvosi ügyeletekben dolgozók 51 708 beteget láttak el, köztük 13 042 gyereket és 18 év alatti fiatalt. A telefonos tanácsadás 7387 esetben elegendőnek bizonyult, 36 366 beteget valamely ügyeleti telephelyen részesítettek ellátásban, 7951 beteg a mobil ügyeleti egységek révén az otthonában kaphatta meg a szükséges orvosi ellátást – ismertették.

Közölték: országosan 2023. február 1. óta 1 417 682 beteg részesült ügyeleti ellátásban. A telefonos tanácsadás 139 ezer esetben megfelelő megoldást jelentett, több mint egymillió beteget valamelyik ügyeleti telephelyen láttak el, 94 ezren pedig otthonukban kaptak ellátást. Az alapellátási ügyeletben ellátottak 36 százaléka gyermek, illetve 18 éven aluli fiatal volt.

Hozzátették: a 1830-as ügyeleti telefonszám rövid várakozási idővel működik, a hívásfogadók a beteg panaszai, tünetei alapján választják ki a számára legmegfelelőbb megoldást.

A mentőszolgálat kitért arra, hogy a megfelelő működés érdekében az ügyeleti rendszert folyamatosan monitorozzák, az ellátókapacitást a betegek érdekében a szükségletekhez igazítják.

Az új rendszer egyik legfőbb előnye, hogy a betegek az ország egész területén egységesen magas színvonalon érhetik el az ügyeleti ellátást, amelynek biztosításában a háziorvosok és házigyermekorvosok mellett az Országos Mentőszolgálat munkatársai is minden esetben részt vesznek – olvasható az OMSZ közleményében.

Címlapról ajánljuk
Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Minimalizálniuk kell a sérülések rizikóját, ez az elsődleges feladatunk – mondta az InfoRádióban Pozsonyi Zsolt erőnléti edző, aki a SportFórum Hungary konferencián arról is beszélt, fokozott sérülésveszéllyel járó nagy hiba, hogy korai a kiválasztás, vagyis túl korán döntik el, hogy egy gyerek melyik sportágat űzze.

Gyilkos bengálfáklyák okozták a svájci tüzet: itt a hatóságok részletes magyarázata a tömegkatasztrófára

Feltehetőleg pezsgősüvegekre helyezett pirotechnikai eszközök boríthatták lángba újév hajnalán a délnyugat-svájci Crans-Montana síparadicsom Le Constellation nevű bárjának mennyezetét – közölte pénteken Wallis (Valois) kanton főügyésze. Legkevesebb 47 halálos áldozat van, mintegy 80 sérült állapota válságos.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×