Infostart.hu
eur:
377.99
usd:
318.74
bux:
129438.55
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Felhős, esős idő.
Nyitókép: Xinzheng/Getty Images

Esős, szeles hétvége, aztán pedig még rosszabb

Marad a változékony, de többnyire esős, szeles idő. A jövő hét elején újabb lehűlés érkezik és akár még hózáporok is lehetnek.

Időjárási helyzet Európában:

Izland és a Brit-szigetek térségében anticiklon helyezkedik el, arrafelé csak kevés helyen fordul elő csapadék. Kontinensünk nagy részén ugyanakkor jóval változékonyabb az időjárás, amit egy Észak-Oroszországtól az Ibériai-félszigetig húzódó hullámzó frontálzóna, és a rajtuk kialakult ciklonok okoznak. A frontzóna széles sávjában többfelé esik az eső, a legészakibb tájakon és a hegyekben havazik.

A frontzóna keleti oldalán labilisabb a légállapot, ebben zivatarok is kialakulnak. A csapadék mennyisége 5 és 30 milliméter között változik, de főként az Alpokban és Dél-Spanyolországban lokálisan 50 milliméter feletti mennyiség is előfordul. A front elválasztja egymástól szubtrópusi és poláris légtömeget, előbbiben jellemzően 20 fok fölött, utóbbiban 10 fok alatt alakul a csúcsérték. Egész napos fagy a hegyvidékeken kívül a 60. szélességi körtől északra, 25 foknál melegebb Görögországban és a Kaukázus északi oldalán fordul elő.

Szombat estig a Kárpát-medence időjárását a fent említett frontzóna határozza meg, ami a térségünkben hullámzik, és több hullámban hoz majd esőt.

Várható időjárás az ország területén szombat éjfélig:

Előbb a Dunántúlon, majd a déli óráktól északon másutt is csökken a csapadékhajlam, de a déli tájakon továbbra is lehet eső, zápor, a Viharsarokban beágyazott zivatar kialakulása sem kizárt. Az északira, északkeletire forduló szelet erős lökések kísérhetik elsősorban a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten. Emellett zivatarokhoz kapcsolódóan fordulhatnak elő viharos széllökések.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 8 és 15 fok között alakul, de az északi határszélen néhol 6, 7, délkeleten 16, 20 fok is lehet.

Címlapról ajánljuk
Tömegszerencsétlenség Budakeszin – fotók

Tömegszerencsétlenség Budakeszin – fotók

Hatalmas tűz keletkezett Budakeszin egy munkásszállón, egyelőre még kérdéses, vannak-e halálos áldozatok. Győrfi Pál, a mentők szóvivője korábban 4 életveszélyes, 3 súlyos és 15 könnyebb sérültről beszélt. A településen ekkora katasztrófa még nem történt – mondta az InfoRádió érdeklődésére egy helyi lakos.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×