Infostart.hu
eur:
363.97
usd:
319.69
bux:
144176.03
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga
Nyitókép: Magyarország Ügyészsége/YouTube

Nagy a baj - 30 embert szállító vonat ütközött egy autóval, feszítővágóra is szükség volt

A Debrecenből Tiborszállásra tartó vonattal ütközött egy autó vasárnap délután Nyírbátornál, a Gyulaji úti átjárónál. A balesetkor a fénysorompó jól működött, tilosat jelzett - közölte a Mávinform.

Nyírgelse és Nyírbátor, valamint Kállósemjén és Nyírbátor között a baleseti helyszínelés miatt várhatóan estig szünetel a forgalom.

A pótlóbuszos és a helyközi Volán-járatokkal történő eljutás megszervezése folyamatban van, a Debrecen-Mátészalka és a Nyíregyháza-Mátészalka vonalon hosszabb eljutási időre kell számítani estig.

A balesetben érintett vonat egy másik szerelvénnyel várhatóan 50 perces késéssel közlekedik tovább.

A katasztrófavédelem arról tájékoztatott a honlapján, hogy a helyi hivatásos tűzoltók feszítővágó segítségével egy embert emeltek ki a gépkocsiból és átadták a mentőknek.

A vonaton mintegy harmincan utaztak, akiknek segítenek a tűzoltók a biztonságos átszállásban.

A szon.hu úgy tudja, hogy a balesetkor a fénysorompó jól működött, tilosat jelzett.

Címlapról ajánljuk
Íme, a legmagasabb ponthatárok, a legnépszerűbb intézmények és más fontos adatok

Íme, a legmagasabb ponthatárok, a legnépszerűbb intézmények és más fontos adatok

Csütörtök este kihirdették a 2026. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás ponthatárait. Az idei felvételi eredmények alapján 2026 szeptemberében 101 572 hallgató kezdheti meg tanulmányait a magyar felsőoktatásban. Az idei bejutási arány 72 százalékos, vagyis a jelentkezők közel háromnegyede felvételt nyert.

Ezermilliárd forintnyi ügyben tett feljelentést a kormány

Négy, az Eximbankhoz kötődő ügyben, összesen 1000 milliárd forintos értékű ügyekben tett feljelentést a kormány, köztük a volt Sofitel-szálló, a Duna Aszfalt és a dunakeszi járműjavító ügyében – mondta a kormányzati tájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
Óriási vámcsomagot élesít Trump, órákon belül életbe lép

Óriási vámcsomagot élesít Trump, órákon belül életbe lép

Péntektől 10-12,5 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államok több tucatnyi kereskedelmi partnerére. A Trump-adminisztráció azzal indokolja a döntést, hogy az érintett országok nem léptek fel megfelelően a kényszermunkával előállított termékek kereskedelme ellen. Az intézkedés az amerikai külkereskedelem több mint 99 százalékát lefedi, és pontosan akkor lép életbe, amikor lejár a februárban bevezetett ideiglenes globális vám hatálya.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×