Infostart.hu
eur:
384.99
usd:
328.34
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
Sorszámcsíkot ragasztanak egy forgalmi engedélybe a műszaki vizsga végén egy tatabányai vizsgahelyen 2016. január 12-én. Idén januártól változott a műszaki vizsga rendje, kötelező lett az előminősítő vizsga. Azok a gépkocsik, amelyek ezen nem felelnek meg, nem is kerülhetnek a vizsgabiztosok elé.
Nyitókép: MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Óriási változás jön a külföldről behozott használt autók vizsgáztatásánál

Alapjaiban változtatnák meg a külföldről behozott használt autók magyarországi forgalomba helyezése előtti műszaki vizsgáztatás szabályait.

Az új szabályozás értelmében a jövőben nemcsak a kormányhivatalokhoz tartozó hatósági vizsgaállomásokon elvégzett átvizsgálás után kaphatnának magyar rendszámot az Európai Unió országaiból származó használt járművek. Bevonnák a vizsgáztatásba a jelenleg kizárólag hazai járművek időszakos műszaki vizsgáztatásával foglalkozó, magánkézben lévő állomásokat is – írja a Telex.

Ha az Európai Unió más országából hozott autó kinti műszaki vizsgája legalább egy hónapig érvényes, az első itteni tulajdonos az egyszerűbb, mindössze 11 ezer forintos honosítási eljáráson vehetne részt. Ez egy rövid átvizsgálásból, illetve a jármű egyedi azonosítószámainak kísérődokumentumokban szereplő azonosítószámok összevetéséből áll.

Azoknak a járműveknek, amelyek kinti műszakija kevesebb mint egy hónapig érvényes, a körülbelül 57 ezer forintos egyedi forgalomba helyezési eljárást kell lefolytatniuk. Ez a most még kizárólag hatósági állomásokon végzett eljárás alapos műszaki ellenőrzésből és a dokumentumok, illetve azonosítószámok egyeztetéséből áll. Mindkét lehetőségre igaz, hogy ha mindent rendben találtak, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál megállapítják a regisztrációs adó összegét.

A járműhonosításra vonatkozó rendeletek módosítása után nem lenne kötelező a hatósági vizsgaállomásokhoz fordulni az EU-ból származó használt autók és egyéb járművek magyarországi regisztrációjához, mert azt ezentúl bármely járműkategóriában piaci szolgáltató is elvégezhetné. A változás egyúttal azt is jelentené, hogy egyedi forgalomba helyezési eljárásra a továbbiakban csak az Európai Unión kívüli, úgynevezett harmadik országból, jellemzően az Egyesült Államokból származó járművek esetében lenne szükség. Ezeket változatlanul a hatósági vizsgaállomások egyikére kellene elvinni.

Mindez azért lenne jelentős fejlemény a portál szerint, mert az utóbbi években a hatósági állomásokon kirobbant korrupciós botrányok, valamint az ezek következtében több helyen kialakult szakemberhiány miatt sokszor nehézkessé vált az időpontfoglalás, sokat kellett várni a honosításra és az egyedi forgalomba helyezési eljárásra, főleg a két budapesti hatósági állomáson.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×