Infostart.hu
eur:
382.06
usd:
327.88
bux:
109200.88
2025. december 5. péntek Vilma
Új sebességmérő készülék (b) Budapesten, az Árpád híd pesti felhajtójánál 2024. október 28-án. A fővárosi önkormányzat 26 sebességmérő kamerát telepített Budapesten, amelyek október 30-án kezdik meg a működésüket.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Tarolnak az új budapesti traffipaxok – mutatjuk az öt legveszélyesebbet

Rövid idő alatt 120 ezernél több gyorshajtást rögzítettek a VÉDA-rendszer új sebességmérői.

Összesen 118 275 gyorshajtást rögzítettek a sebességmérők Budapest területén három hónap alatt – közölte a vezess.hu érdeklődésére a Budapesti Rendőrfőkapitányság (BRFK). A tavaly november óta működő fővárosi fix traffipaxok novemberben 52 926, decemberben 38 154, januárban 27 195 gyorshajtást rögzítettek a 47 forgalmi sávot figyelő 26 kamerával.

„A megengedett legnagyobb sebességet túllépők számának látványos csökkenése mellett a forgalom átlagsebességének csökkenése is tapasztalható volt. A kezdeti időszakra jellemző napi 3000 feletti gyorshajtásos esemény mostanra 1000 eset/nap alá csökkent. Szinte csak hétvégén tapasztalható 1000 eset/nap feletti ügyszám” – közölte a BRFK.

A rendőrség szerint a legnagyobb bírságösszeg 468 ezer forint volt, ennyiről kapott csekket az Üllői út IX. kerületi szakaszán 50-es táblánál 158 km/órával bemért autós. Nem egy helyre koncentrálódnak az extrém száguldozók: 50-es táblánál a III. kerületi Szentendrei úton 147 km/órával mértek be valakit, a Váci út XIII. kerületi részén 134-gyel, a Ferihegyi repülőtérre vezető úton 135 km/órával a XIX. kerületben, de volt 60 helyett 153 km/h sebesség is a 6-os főút XXII. kerületi részén.

A legtöbb gyorshajtót a következő ött sebességmérő leplezte le:

  • IX. kerület, Üllői út 90.
  • XI. kerület, Petőfi híd budai hídfő a Goldmann György térnél
  • III. kerület, Szentendrei út a Raktár utcánál
  • XXII. kerület, Hunyadi János út a Duna utcánál
  • XI. kerület, Rákóczi híd budai hídfő a Szerémi út felé

November, január és február hónapokban összesen 5 999 402 000 forint bírságösszeget szabtak ki gyorshajtás miatt a 26 kamera felvételei alapján. Ez napra bontva 64,5 millió forint, az átlagos bírságösszeg pedig 50 724 forint.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsony alkalmából ismét különleges akcióval kedveskedünk olvasóinknak: december 1-jén útnak indított kampányunk keretében fél áron adjuk a Signature PRO előfizetésünket, ráadásul két hónapra. Most még inkább megéri csatlakozni az előfizetők táborához, akik egyedi elemzésekben, máshol nem megtalálható online befektetői rendezvényekben, ingyenes konferenciabelépőkben, különleges tartalmakban részesülnek. És amit ígérhetünk régi és új előfizetőinknek is: folyamatosan fejlesztjük előfizetői tartalmainkat, formátumainkat, hamarosan újabb bejelentésekkel érkezünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 10:02
×
×
×
×