Infostart.hu
eur:
361.59
usd:
307.37
bux:
138818.03
2026. április 19. vasárnap Emma
Parkoló a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. március 17-én. Éjfélkor a repülőtéren is életbe lépett a határzár, de a magyar állampolgárok továbbra is beléphetnek az országba.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Hónapokig tartó lezárás jön a Liszt Ferenc Repülőtéren, mától nem lehet behajtani

Csütörtöktől több hónapon át nem lehet majd autóval felhajtani a Liszt Ferenc repülőtér felső, indulási szintjére.

A Budapest Airport repülőtér-fejlesztési sorozatának következő állomásaként megújul a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-es termináljához vezető híd, valamint az épület előtti, ki-és beszállásra használt terület – írja a honlapján a repülőtér.

Február 20-tól a repülőtér indulási szintjére az utasok nem hajthatnak fel autóval, az érkezési szinten pedig csökken a ki- és beszállásra használt terület. A repülőtér összes parkolója a felújítások ideje alatt zavartalanul üzemel. A Budapest Airport az autóval érkező utasok számára a zöld táblákkal jelölt Terminál Parkoló és a lila táblákkal jelölt City Break Parkoló használatát javasolja, amelyeket a közúti előtérhez hasonlóan, napi két alkalommal 5 percig díjmentesen igénybe vehetnek.

A tervek szerint 2025 júniusáig a 100E busz a lezárt felső szint helyett az érkezési szint külső ívére érkezik, a belváros felé változatlan helyéről, az érkezési szint belső ívéről indul. A nem a BKK által üzemeltett buszok az indulási szintre nem hajthatnak fel, ehelyett a Busz Terminált vehetik igénybe.

Mozgáskorlátozott kártyával rendelkező, csökkent mozgásképességű utasaink számára a felújítás ideje alatt az érkező szinten biztosítanak parkolási lehetőséget.

A megközelítési problémák miatt az utasoknak érdemes korábban elindulni a repülőtérre.

Címlapról ajánljuk
Nincs tovább: megvan az április 12-i választás végleges eredménye

Nincs tovább: megvan az április 12-i választás végleges eredménye

Befejeződött az átjelentkezők és a külképviseleteken szavazók voksainak összeszámolása. A százszázalékos feldolgozottság alapján a Tisza Párt 141 képviselőt, a Fidesz–KDNP 52, a Mi Hazánk pedig 6 képvisleőt küldhet az Országgyűlésbe. A végeredmény végleges, de jogerőre csak később emelkedik.

Nagy a szakadék a legolcsóbb és a legdrágább települések között – ingatlanárak az agglomerációban

Az elmúlt hónapokban Budapest környékén jelentősen erősödött a kereslet a családi házak iránt, amelyek kevésbé drágultak a panel- és téglalakásokhoz képest – mondta az InfoRádióban a zenga.hu elemzési vezetője. Futó Péter ugyanakkor megjegyezte, hogy árakban és az alapterületet illetően is nagy különbségek vannak az agglomeráció keleti és nyugati része között.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Lángokban áll Oroszország egyik olajterminálja, az ukránok szerint Putyin ismét bevonhatja szövetségesét a harcokba - Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Lángokban áll Oroszország egyik olajterminálja, az ukránok szerint Putyin ismét bevonhatja szövetségesét a harcokba - Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Az elmúlt napokban felpörgött az orosz támadások intenzitása Ukrajnában. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tegnap bejelentette, hogy több partnerrel is egyeztetnek, hogy a jövőben képesek legyenek saját légvédelmi rendszer gyártására. A béketárgyalásokkal kapcsolatban felemásan nyilatkoztak a felek az elmúlt időszakban: míg Ukrajna konstruktív párbeszédet folytat az Egyesült Államokkal, addig Oroszország pénteken közölte, hogy nem kaptak egyetlen életképes javaslatot sem a krízis megoldására. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken arról számolt be, hogy az ukrán hírszerzés információi szerint Oroszország ismét megpróbálja bevonni szövetségesét, Belaruszt a háborúba. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel szombaton.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×