Infostart.hu
eur:
382.11
usd:
327.64
bux:
109664.82
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pexels.com

Az USAID körüli botrányok miatt erősítenék a szuverenitásvédelmi jogszabályokat

A 2022-es választási visszaélés, a USAID körüli botrányok és az Európai Unió intézményeinek nemzeti szuverenitást sértő lépései indokolttá teszik a szuverenitásvédelmi jogszabályok megerősítését – tudatta a Szuverenitásvédelmi Hivatal.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal a következő kulcsterületeken látja ennek szükségét: szét kell választani a valódi civil szerveződéseket és azokat a közéleti szervezeteket, amelyek politikai tevékenységet folytatnak.

Továbbá – folytatták – közéleti szervezetek esetében a pártokra vonatkozó szigorú szabályozást kell alapul venni, és meg kell tiltani a külföldi finanszírozást. Be kell zárni azokat a kiskapukat, amelyeket kihasználva külföldi érdekcsoportok a magyar közéletet befolyásoló tevékenységeket tudnak finanszírozni – hangsúlyozták.

Hozzátették: közéleti szervezetek esetében ki kell zárni minden olyan finanszírozási módot, amely alkalmas arra, hogy külföldi szereplők elrejtsék valódi identitásukat.

„Meg kell teremteni ezen jogszabályok kikényszeríthetőségét, a közéleti szervezetek átláthatóságát és külső befolyástól mentes működését. A Szuverenitásvédelmi Hivatal dolgozik a szükséges javaslatokon, amelyek a mainál hatékonyabb fellépést tesznek lehetővé a külföldről finanszírozott közéleti szervezetekkel szemben” – írták a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×