Infostart.hu
eur:
361.3
usd:
311.46
bux:
131255.95
2026. május 20. szerda Bernát, Felícia
Nyitókép: Pixabay.com

Dráma Ózdon: veszélyes medve elől menekültek a vadászok

Rászoktak a vadetetőkre a bükki medvék.

A hét elején Ózd térségében a Kajla-völgyben vadászokat zavart meg egy medve, akik éppen szóróanyagokat helyeztek ki egy vadetető környékén – írta a Bükki Magazin. A vadászok az autóba ugrottak és elhagyták a helyszínt, így sikerült épp bőrrel megúszniuk a támadást.

A nagyragadozó főként növényi táplálékon él, így nem meglepő, hogy kényelemből felkeresi a vadetetőket, hiszen azok számára is terített asztalt jelentenek.

A WWF Hungary és az Egererdő közösen üzemeltetett vadkamerája tavaly többször is lencsevégre kapta a Bükkben bóklászó medvét.

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság tavaly év végén számolt be arról, hogy a medvék felkeresik a vadetetőket. Mint arra felhívják a figyelmet, a barna medve bár a nagyragadozók közé tartozik, nagy arányban, mintegy 70-80 százalékban növényi eredetű táplálékot fogyaszt – egyes kárpáti barna medvék esetében, az élőhely függvényében a növényi étrend még ezt az arányt is meghaladhatja.

Címlapról ajánljuk
Elemző: az szja-kedvezmények lökték meg a béremelkedés ütemét tavasszal

Elemző: az szja-kedvezmények lökték meg a béremelkedés ütemét tavasszal

A nettó 546 ezer forintos átlagbérnél az ország harmada keres jobban, a magyarok kétharmada rosszabbul. Erre is felhívta a figyelmet a KSH legfrissebb keresetadatai mentén Hornyák József, a Portfolio elemzője, aki szerint ezért érdemes figyelni a medián bért is: az nettó 432 ezer forint, ennél a magyarok fele keres többet, a fele kevesebbet. Az éves növekmény kulcsa az adókedvezmény volt.

Donald Tusk az orosz energiafüggőségről is beszélt Magyar Péterrel a lengyelországi tárgyalásokon

Magyar Péter „barátok között van” – ezzel indította a két miniszterelnök közös sajtótájékoztatóját Donald Tusk. A lengyel kormányfő jelezte: örömmel vennék, ha a következő visegrádi csúcstalálkozót Budapesten szerveznék meg. Tusk szerint Lengyelország kész együttműködni Magyarországgal, akár közös beruházásokon keresztül is, hogy a térség országai csökkenteni tudják orosz energiafüggőségüket.
inforadio
ARÉNA
2026.05.20. szerda, 18:00
Horn Gábor
a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×