Infostart.hu
eur:
364.63
usd:
316.42
bux:
146563.2
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
Nyitókép: Pixabay

Elhunyt Bánki András

Bánki András Prima Primissima-díjas újságíró, a Világgazdaság egykori főszerkesztője hetvenhárom éves volt.

Életének 74. évében elhunyt Bánki András Táncsics Mihály-díjas és Jubileumi Prima Primissima-díjas újságíró, a gyászhírt a családja közölte hétfőn - írja az Index.

Bánki András 1971 és 1976 között a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem hallgatója volt, ahol a Közgazdász című hetilapnál kezdett el újságírással foglalkozni. 1976 és 1994 között a Magyar Hírlap munkatársa volt, 1990-től a lap főszerkesztő-helyettese.

1994-ben a Vasárnapi Hírek társfőszerkesztőjeként, majd 1995-ben a lap főszerkesztőjeként is dolgozott. 1995 és1997 között a 168 Óra felelős szerkesztőjeként folytatta pályafutását. 1997-ben lett a Világgazdaság című üzleti napilap főszerkesztő-helyettese, majd 1998-tól egészen 2007-ig az újság főszerkesztője. 1989 és 2000 között a MÚOSZ elnökségi tagja volt.

A család kérésének megfelelően szűk családi körben zajlik majd az elhunyt búcsúztatása, de mindenkinek köszönik, aki egy kicsit gondol rá.

Címlapról ajánljuk
Hőség – Ősrégiek a munkavédelmi szabályok, tiszta hőhatárt, munkaidő-csökkentést javasolnak

Hőség – Ősrégiek a munkavédelmi szabályok, tiszta hőhatárt, munkaidő-csökkentést javasolnak

A kánikulára vonatkozó munkavédelmi szabályok újragondolását szorgalmazza a Magyar Szakszervezeti Szövetség, a témában aláírásgyűjtési akciót is indítottak a Facebookon. Zlati Róbert elnök az InfoRádióban elmondta: egyebek mellett hőmérsékleti protokoll, egyfajta hőhatár bevezetését javasolják, ami felett korlátozni lehetne a munkavégzést.

Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

„Mi együttműködve nem működünk együtt” – mondta Bóka János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki beszélt az önkritika fontosságáról, a köztársasági elnök leváltásával kapcsolatos jogi álláspontról és Paks helyzetéről is az InfoRádió Aréna című műsorában. Szerinte most van egy meghatározó politikai közösség, ami képviseletet keres magának, és ez a közösség olyan, mint a bakelit: nyomásra, hőre keményedik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
Egyre rosszabbul fest a forint, 365-ig ütötték

Egyre rosszabbul fest a forint, 365-ig ütötték

A forint stabilan kezdte a csütörtöki kereskedést, napközben azonban a nemzetközi hangulat és az amerikai munkaerőpiaci adatok előtti pozicionálás is gyengülésbe fordították az árfolyamot. A globális devizapiacokon az amerikai–iráni tárgyalások, az olajár alakulása, valamint a japán és az amerikai jegybank várható kamatlépései kerülhetnek a figyelem középpontjába. Kedvezőtlenebb ipari és kiskereskedelmi KSH-adatokkal indult a nap, a hazai fizetőeszköznél emellett a Duna vízállása és az energiaellátás helyzetéről érkező hírek is nagyobb kilengéseket okozhatnak. A magyar államkötvények után viszont még mindig kapkodnak a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×