Infostart.hu
eur:
383.36
usd:
330.81
bux:
124307.61
2026. április 1. szerda Hugó
Diák a magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsgán a zalaegerszegi Báthory István Technikumban 2024. május 6-án.
Nyitókép: MTI/Katona Tibor

Megdrágult az érettségi

Mivel nőtt a minimálbér, így azoknak, akik számára nem ingyenes a vizsga, a díjak összege is magasabb lett 2025-ben közép- és emelt szinten egyaránt.

A középszintű érettségi vizsgák vizsgadíja tantárgyanként 44 ezer forintra, az emelt szintű érettségi vizsgák Oktatási Hivatalnak fizetendő vizsgadíja pedig tárgyanként 73 ezer forintra nőhet 2025-ben - számol be cikkében az eduline.hu.

Ahogy sok más juttatás, úgy az érettségi vizsgák Oktatási Hivatalnak fizetendő díjának összege is a minimálbérhez kötött. 2025-től a minimálbér összege bruttó 290 800 forint, ez nettóban 193 390 forintot jelent. A középszintű érettségi vizsgáért a minimálbér 15 százalékának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie a vizsgázóknak az Oktatási Hivatal számára, míg az emelt szintű vizsgáért a minimálbér 25 százalékának ezer forintra kerekített összegét.

Ennek fényében

  • a középszintű érettségi vizsgák vizsgadíja tárgyanként 44 ezer forintra,
  • az emelt szintű érettségi vizsgák vizsgadíja pedig feltehetően 73 ezer forintra nő,

ami a 2024-es árakhoz képest középszinten 4, emelt szinten pedig 6 ezer forintos emelkedést jelent.

Az árakat az Oktatási Hivatal is megerősítette.

"Az érettségi vizsga - az intézmény fenntartójától függetlenül - térítésmentes a tanulói jogviszony (szakképzésben tanulói és felnőttképzési jogviszony) ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig. Térítésmentes továbbá az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban (szakképzésben tanulói és felnőttképzési jogviszonyban) tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és a pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá az érettségi végzettséggel rendelkező, a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény szerinti szakgimnáziumi oktatásban megkezdett tanulói jogviszonnyal rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga" - tájékoztat a honlapján az OH.

Mindenki másnak fizetnie kell a vizsgáért, ami történhet

  • a kormányhivatalokban beszerezhető utalványon; vagy
  • banki átutalással.

Vizsgadíjköteles vizsgára jelentkezés esetén az érvényes jelentkezés egyik feltétele a vizsgadíj befizetése és a vizsgadíj befizetési igazolásának bemutatása a vizsgajelentkezést fogadó intézménynél, így a befizetés határideje 2025. február 15. Eddig lehet ugyanis jelentkezni a 2024/25-ös tavaszi érettségi vizsgákra.

Címlapról ajánljuk
„A hűtő nem élelmiszertemető” – pazarlásmentes húsvét a Nébih tanácsaival

„A hűtő nem élelmiszertemető” – pazarlásmentes húsvét a Nébih tanácsaival

Húsvétkor az ünnepi asztalról nem hiányozhatnak a különféle sütemények, a sonka, a főtt tojás és a fonott kalács sem. A bőséges készülődés azonban gyakran együtt jár azzal is, hogy több étel készül, mint amennyit végül elfogyaszt a család. Nemes Imre, a Nébih elnöke az InfoRádióban részletesen elmagyarázta, mire kell nagyon odafigyelni.

Orbán Viktor: „mindenhol győzelemre állunk!” – videó

Ha nem akarjuk, hogy kizsebeljék Magyarországot, nemzeti kormányra van szükségünk – jelentette ki a miniszterelnök szerdán a szentesi választási nagygyűlésen. A választás tétjéről szólva kijelentette: a helyzet kristálytisztán átlátszó és egyszerű: „nemzeti kormányunk lesz vagy ukránbarát”.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Mindenki Trump nagy beszédére vár, de kitartott az emelkedés Amerikában

Mindenki Trump nagy beszédére vár, de kitartott az emelkedés Amerikában

Az iráni hírek mozgatják ma is a tőzsdéket, tegnap Donald Trump a harcok lezárásáról beszélt, ma pedig bejelentette, hogy Irán elnöke tűzszünetet kért az Egyesült Államoktól. Az amerikai indexek jelentős pluszban zártak kedden, ma reggel Ázsiában is masszív emelkedéseket lehetett látni, az irányadó európai indexek pedig 2-3 százalékos pluszban állnak. A magyar piac is követi a nemzetközi hangulatot, a blue chipek közül az OTP valósággal kilőtt, míg az elmúlt napokban nagy volatilitást mutató midcapek ma vegyesen teljesítenek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×