Infostart.hu
eur:
363.44
usd:
319.15
bux:
144490.68
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga
fotó: police.hu
Nyitókép: police.hu

Simán letörte a román sofőr a sorompót, iszonyatos mázlija volt

Egy sofőr a fényjelző tilos jelzése ellenére hajtott át a síneken Mélykútnál, ráadásul a sorompó már csukódott így a csapórúd eltört.

A rendőrök a térfigyelő kamerák felvételei alapján megtalálták az elkövetőt, egy 39 éves román állampolgárt, aki egy kamionnal szegte meg a szabályt.

A férfit gondatlanságból elkövetett vétség elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

A hivatásos sofőr elismerte a bűncselekmény elkövetését, és vallomásában elmondta, hogy látta a piros lámpát, de azt is, hogy nem jön a vonat, ezért úgy gondolta, hogy „átfér” még az átjárón.

Az eset még ősszel történt, de mostanra fejezték be az eljárást.

A rendőrök intelmei

Azaz a biztosított vasúti átjáróra ráhajtani csak abban az esetben szabad, ha:

  • a fénysorompó – vagy a félsorompóval kiegészített fénysorompó – villogó fehér jelzést ad,
  • a teljes sorompó mindkét rúdja nyitott véghelyzetben áll, és az esetleges fényjelző és/vagy hangjelző berendezése jelzést nem ad,
  • a vasúti jelzőőr „Megállj!” jelzést nem ad.
Címlapról ajánljuk

Deák András: ha le kell állítani az uniós olajszankciókat, az a rendszer összeomlását jelentheti

Az Európai Unió célja továbbra is az orosz olajtól való függetlenedés, a Hormuzi-szoros körüli feszültség azonban késleltetheti ezt a folyamatot – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa. Deák András hozzátette: a teljes leválás Magyarország számára jogi kérdéseket is felvet. Ráadásul Oroszországnak annak ellenére sincsenek pénzügyi gondjai, hogy csökken az olajtermelése.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×