Infostart.hu
eur:
384.75
usd:
328.73
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Emu at Bunyeroo Valley in Flinders Ranges, South Australia
Nyitókép: Getty Images

Nem mindennapi állat szabadult el Szegeden – videó

Egy helyi lakos fotózta le a dél-alföldi város határában az állatot, amely vélhetően emu lehet. Általában békés természetű madár az emu, de ha veszélyben érzi magát, a hatalmas karmával támadhat is.

Egy óriási madár zavarta meg Szeged nyugalmát az elmúlt napokban. Az utcákon és a város határában csatangolt, és egyelőre nem tudni, ki lehet gazdája vagy honnan szökött el az állat – írja a szeged365.hu.

A madarat egy helyi lakos fotózta le először Szeged határában, majd videófelvétel is készült róla. A képek és a fevétel alapján emu lehet, amely a világ második legnagyobb madara, és Ausztráliában őshonos. A portál hozzáteszi: az ilyen egzotikus állatok tartása különleges engedélyekhez kötött, ezért az illetékes hatóságok is nyomozni kezdtek az ügyben.

A lap azt kéri, hogy ha valaki felismeri az állatot, vagy tudja, ki lehet a gazdája, akkor értesítse az állatvédelmi szervezeteket vagy az önkormányzatot. Fontos tudni, hogy az emuk általában elszaladnak, ha embert látnak, de ha bajban érzik magukat, akár támadhatnak is.

Az emu nem repül, de akár 50 km/órás sebességgel is tud futni. A lap összegzése szerint általában békés természetű, de ha veszélyben érzi magát, a hatalmas karmával védekezhet, ezért jobb, ha senki sem közelíti meg. Magyarországon viszonylag ritka, hogy ilyen állat kiszökik a tulajdonosától, de nem példa nélküli, korábban más városokban is történt már hasonló eset.

(Nyitóképünk illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

A magyar férfi vízilabda-válogatott a világ- és Európa-bajnoki címvédő Spanyolország legyőzésével bejutott a belgrádi Eb elődöntőjébe, ahol a görögök lesznek az ellenfelek. A Nemzet Sportolója az InfoRádióban elmondta: jó húzás volt Varga Zsolt részéről, hogy a torna elején inkább Csoma Kristóf védett többet, a „negyeddöntővel felérő” spanyolok elleni meccsen viszont végig Vogel Soma volt a kapuban, így megvoltak a tartalékai.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×