Infostart.hu
eur:
384.98
usd:
328.6
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
a close-up with a tape with the inscription Police in English and Hungarian language, crime scene,
Nyitókép: Wirestock/Getty Images

Menzakártyával próbálta megölni magát egy diák Szegeden

A kiszivárgott sajtóhírek szerint a felsős fiú a szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskola egyik vécéjében akasztotta fel magát, de a gondnok időben megtalálta, és így kórházba szállították.

Kedden napközben több rendőrautó és mentőautó érkezett a szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskolához, ahonnan később egy hordágyon fekvő személyt szállítottak el. Az ügyben a hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el, sem a mentők, sem a rendőrök nem adtak tájékoztatást, és mint fogalmaztak, valószínűleg később sem fognak - írja a delmagyar.hu, hozzátéve, hogy ezek alapján valószínűleg az egyik tanulóval történt valami. Mint írják, később kiderült, hogy egy fiú az iskola egyik mosdójában felakasztotta magát.

A szülők csak a kiszivárgott sajtóhírekből értesültek, egymásnak adták tovább az információkat. A diákok zaklatottak voltak, beszámolók szerint csak a rendőrök és a mentők érkezését látták, de elhúzták a függönyöket, hogy a gyerekek ne lássanak többet.

Egy, a lapnak nyilatkozó diáklány számolt be arról, hogy az iskola gondnoka találta meg a mosdóban a fiút, ugyanis körbe szokott járni ellenőrizni, nem történik-e rendbontás. A lány szerint a fiú nemrég érkezett az iskolába, gyakran piszkálták, és ő is "húzgálta a lányok haját". Mint mondta, kedden elvett egy másik lánytól egy nyakba akasztható menzakártyát, és annak segítségével akasztotta fel magát.

A fiú állapotáról egyelőre nem tudni semmit, a diákoknak nem adnak tájékoztatást arról, hogy az eset hogyan befolyásolja az intézmény működését - írja a megyei portál.

Ha segítségre van szüksége

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot, akár mobiltelefonról is!

Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×