Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
310.63
bux:
133787.99
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter érkezik az egységes alapkiképzést teljesítő önkéntes területvédelmi tartalékos állomány katonai eskütételére a Magyar Honvédség Anyagellátó Raktárbázisán, Budapesten 2022. december 15-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Miniszteri engedéllyel mostantól bárki viselheti a honvédség egyenruháját

Ugyanez érvényes az egyenruhán elhelyezett rendfokozati vagy megkülönböztető jelzésekre is.

A legfrissebb Magyar Közlönyben olvashatók alapján „az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktusra, illetve humanitárius katasztrófára tekintettel, valamint ezek magyarországi következményeinek az elhárítása és kezelése érdekében” mostantól – a honvédelemért felelős miniszter egyedi döntésében meghatározott személy is viselhet a honvédségnél rendszeresített egyenruhát.

A rendelet arra is felhívja a figyelmet, hogy annak a személynek, akinek Szalay-Bobrovniczky Kristóf engedélyezi az MH-nál rendszeresített egyenruha, illetve az egyenruhán elhelyezett rendfokozati vagy megkülönböztető jelzések viselését, azok ingyenesen, ideiglenesen átadhatók.

Az eddigi hatályos jogszabály szerint az aktív honvédek, a nyugállományúak, valamint a tartalékosok viselhetnek ilyen egyenruhát a rendelkezésre állás időszakában. Emellett a rendvédelmi állomány is viselhet, ha a honvédelemmel kapcsolatos feladatot lát el – jegyzi meg az Index.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×