Infostart.hu
eur:
381.93
usd:
327.62
bux:
109409.99
2025. december 5. péntek Vilma
Résztvevők a Kézbesítők Szakszervezetének és a Postások Független Érdekvédelmi Szövetségének demonstrációján a budapesti Batthyány téren 2023. március 4-én. A tüntetők azonnali, inflációkövető, január 1-ig visszamenőleges béremelést követeltek.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Azonnali béremelésért demonstráltak postások

Inflációkövető, január 1-ig visszamenőleges, azonnali béremelést követelt szombati demonstrációján Budapesten két postai érdekképviselet, majd petíciót juttattak el a Gazdaságfejlesztési Minisztériumhoz.

A rendezvényen a Kézbesítők Szakszervezetének elnöke felháborítónak nevezte, hogy a több mint 24 ezer postai dolgozó fele csak a garantált bérminimumot viszi haza fizetésként, a postahivatalokban pedig szerinte méltatlanok a munkakörülmények.

A 3 éves bérmegállapodás 2023-ra 2 százalékos emelést irányzott előre, azóta ezt 3 százalékra, majd 10 százalékra növelték a tiltakozás hírére, ám ez még mindig messze van az inflációkövető szinttől - hangsúlyozta Tusz Ferenc.

A Munkástanácsok képviseletében Dobi István azt mondta, a bérharcot nem szabad abbahagyni, többéves bérmegállapodásokat pedig nem szabad aláírni, mert a mostani helyzetben ennyi időre nem lehet bérfejlesztést tervezni.

Budapest, 2023. március 4.
Pfeifer Tamás, a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége elnöke beszédet mond a szövetség és a Kézbesítők Szakszervezetének demonstrációján a Gazdaságfejlesztési Minisztérium előtt 2023. március 4-én. A tüntetők azonnali, inflációkövető, január 1-ig visszamenőleges béremelést követeltek.
MTI/Illyés Tibor
Pfeifer Tamás, a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége elnöke beszédet mond a szövetség és a Kézbesítők Szakszervezetének demonstrációján a Gazdaságfejlesztési Minisztérium előtt 2023. március 4-én. A tüntetők azonnali, inflációkövető, január 1-ig visszamenőleges béremelést követeltek. MTI/Illyés Tibor

A gazdaságfejlesztési miniszternek címzett petíciót a Postások Független Érdekvédelmi Szövetségének elnöke olvasta föl a több száz tiltakozó előtt. Pfeifer Tamás közölte, az érdekképviselet visszautasítja, hogy a Magyar Posta nem adott elfogadható bérfejlesztési ajánlatot, és sajnálatosnak mondta, hogy nem módosították a 3 éves bérmegállapodást, ahogy más állami társaságok.

A tiltakozó szakszervezetek a béremelésen kívül szaktudást és tapasztalatot értékelő bérfelzárkóztatási programot követelnek, valamint párbeszédet és tájékoztatást kérnek a Magyar Postát érintő intézkedésekről, továbbá sürgetik a postai hálózat és a kézbesítési rendszer átalakítását is.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×