eur:
402.94
usd:
348.84
bux:
95317.22
2025. június 14. szombat Vazul
Nyaralók a Velencei-tó partján, a Fejér megyei Velencénél.
Nyitókép: MTI/H. Szabó Sándor

Vagyonnyilatkozatok: a kormány meghajlik az Európai Bizottság előtt

Újra kell számolja vagyonát november 1-je után számos politikai és közéleti vezető. Benyújtották az EB-vel egyeztetett vagyonnyilatkozattal kapcsolatos törvényjavaslatot.

Ahogy arról az Infostart az elsők között beszámolt, a kormány vállalta Brüsszel felé, hogy, a többi között, módosítja a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos törvényt.

Ezt most Semjén Zsolt és Varga Judit benyújtotta az Országgyűlésnek. Az új törvény már november 1-jén hatályba lépne. A személyi kör kiterjesztése miatt több törvényt is módosítani kell. A jövőben ugyanis vagyonnyilatkozatot kell leadnia. A 24.hu részletesen felsorolja kik lettek érintettek:

  • a Gazdasági Versenyhivatal elnökének, helyettesének, a Versenytanács tagjának,
  • a Médiatanács tagjának,
  • az Állami Számvevőszék elnökének, alelnökének,
  • a köztársasági elnöknek,
  • az alapvető jogok biztosának, helyettesének,
  • a NAIH elnökének, helyettesének,
  • az Alkotmánybíróság tagjának,
  • a legfőbb ügyésznek, helyettesének,
  • a Költségvetési Tanács elnökének,
  • az Országgyűlés háznagyának,
  • a parlamenti képviselőnek, nemzetiségi szószólónak,
  • a Nemzeti Választási Iroda elnökének, helyettesének,
  • az MNB elnökének, alelnökének, a Monetáris Tanács tagjának, a felügyelőbizottság tagjának,
  • a Nemzeti Emlékezet Bizottságának tagjának,
  • a Közbeszerzési Tanács elnökének, alelnökének, tagjának,
  • az úgynevezett politikai felsővezetőnek.

Nekik 2023. január 31-ig kell leadniuk vagyonnyilatkozatukat, ahhoz csatolva a velük közös háztartásban élő házastárs, élettárs, gyermek vagyonnyilatkozatát is. A lap megjegyzi, ennek értelmében

újra el kell például számolni az ingatlanjaikkal, ingóságaikkal.

Az Országgyűlés legutóbb júliusban módosított a vagyonnyilatkozat rendszerén, akkor éppen az Európai Parlament jóval egyszerűbb szabályaihoz igazítva azt. Most viszont megfelelnek az Európai Bizottság elvárásainak.

Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: a nyári edzőmeccsek hangulatát idézheti a klubvilágbajnokság

Szabados Gábor: a nyári edzőmeccsek hangulatát idézheti a klubvilágbajnokság

Főleg az európai csapatok a hátuk közepére sem kívánják az amerikai tornát a hosszú, fárasztó szezon után – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász, akit nem lepne meg, ha az európai klubok látványosan alacsonyabb motivációval lépnének pályára a 32 résztvevős tornán, ami viszont nagy esélyt kínál a trófeaszerzésre a dél-amerikaiaknak.

Megrázó beszámoló Székelyföldről: semmi sem maradt, csak a sírás az út szélén

A 1353-as adományvonal hívásával vasárnap éjfélig lehet csatlakozni a székelyföldi árvízkárosultak megsegítéséhez. Az Ökumenikus Segélyszervezet a segélyprogram újabb elemeként 8 és 12 év közötti, háromszéki gyermekeket táboroztat majd július végén Magyarországon. A szervezet székelyföldi segélyprogramjának vezetője jelenleg is Háromszéken van. Révfalvi Dorottya szerint a gyerekek komoly traumákat szenvedtek el.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×