Infostart.hu
eur:
386.66
usd:
330
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó
Jakab Péter frakcióvezető, a Jobbik újonnan megválasztott elnöke (k) beszél a párt budapesti tisztújító kongresszusát követő sajtótájékoztatón a Dürer Rendezvényházban 2020. január 25-én. Mellette Z. Kárpát Dániel és Potocskáné Kőrösi Anita alelnök.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Kiderült, ki veszi át a Jobbik irányítását Jakab Péter távozása után

A tisztújításig Potocskáné Kőrösi Anita a párt ügyvezető elnöke.

Potocskáné Kőrösi Anita ügyvezető elnökként vezeti a Jobbikot Jakab Péter lemondása után egészen addig, amíg egy tisztújításon meg nem választják az új vezetést – írja a Magyar Hang a párt tájékoztatására hivatkozva. A tisztújításról csak annyit közölt a Jobbik, hogy „a közeljövőben” kiírják és majd időben tájékoztatják a nyilvánosságot.

Jakab Péter eddigi pártelnök szerdán jelentette be lemondását arra hivatkozva, hogy már nem tud együtt dolgozni az elnökséggel. Aznap választmányi ülést is tartottak, de az elnök azon már meg sem jelent.

Potocskáné a májusi tisztújítást követően lett a párt elnökhelyettese, ám a hónap végén éppen Jakab Péter kezdeményezte a kizárását arra hivatkozva, hogy helyettese a Jobbik pártalapítványát olyan kifizetések végrehajtására utasította, amelyek anyagilag csődbe vinnék az alapítványt.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×