Infostart.hu
eur:
355.73
usd:
313.04
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Védőfelszerelést viselő ápolók a Magyar Honvédség Egészségügyi Központja, a Honvédkórház koronavírussal fertőzött betegek ellátására kialakított osztályán 2021. december 15-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Keddi járványadatok: 1399 új fertőzött, 32 halálos áldozat

Növekedett a kórházban ápoltak száma, csökkent a lélegeztetőgépen lévőké.

Az elmúlt 24 órában a hivatalos tájékoztató oldalon megjelentek szerint 1399 új koronavírus-fertőzöttet igazoltak és elhunyt 32 többségében idős, krónikus beteg.

Az aktív fertőzöttek száma 56 928 főre csökkent.

Kórházban a hétfőn közölt hétvégi összesítésben szereplőnél 39-cel több, 1499 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 37-en vannak lélegeztetőgépen (3-mal kevesebben a korábbinál).

A járvány kezdete óta összesen

  • 1 895 677 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
  • 46 133 főre emelkedett az elhunytak száma.
  • 1 792 616 főt tartanak nyilván gyógyultként.

A beoltottak száma 6 406 150 fő, közülük 6 192 142 fő a második, 3 861 353 fő a harmadik, 285 137 fő már a negyedik oltását is felvette.

A Portfolio kiszámolta: a harmadik oltását a lakosság közel 40, a negyediket pedig a lakosság közel 3 százaléka kapta már meg.

Az oltás továbbra is elérhető a kórházi oltópontokon, a háziorvosoknál és a házi gyermekorvosoknál. A kórházi oltópontokra keddenként és péntekenként lehet menni időpontfoglalással. Péntekenként oltási akciónapot is tartanak, amikor reggel 7 és este 19 óra között akár időpontfoglalás nélkül is fel lehet keresni az oltópontokat.

Hatósági házi karanténban 1915-en vannak, a mintavételek száma 11 317 807.

koronavirus.gov.hu
koronavirus.gov.hu

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×