Infostart.hu
eur:
354.58
usd:
310.37
bux:
139081.97
2026. június 29. hétfő Péter, Pál
Nyitókép: Police.hu

Nagyon elmérte magát a román mercis – képek

A szabolcsi rendőrök újabb balesetveszélyes járműszerelvényt szűrtek ki a forgalomból.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály Autópálya Alosztályának munkatársai vontak intézkedés alá 2022. február 3-án az M3-as autópálya Szabolcs megyei szakaszán egy német hatósági jelzésű, Mercedes típusú személygépkocsit, ami egy személygépkocsit, és az ahhoz kapcsolt szállítmánnyal terhelt trélert vontatott.

A román állampolgárságú járművezető a járműszerelvénnyel a gyorsforgalmi út leállósávján közlekedett Mátészalka irányába.

A rendőri intézkedés alatt a szabálytalan közlekedést műszaki hibával indokolta, de ennek ellenére nem hagyta el az autópályát az első lehetőségnél, ezért az egyenruhások 100 ezer forint helyszíni bírság megfizetésére kötelezték. Mivel a járműszerelvény súlya meghaladta a megengedett legnagyobb össztömeget, ezért a rendőrök a balesetveszélyes járműszerelvény további közlekedését megakadályozták, a járművezetőt gyorsított szabálysértési eljárás lefolytatása érdekében előállították – írja a Police.hu.

Police.hu
Police.hu

A rendőrség a közúti balesetek megelőzése érdekében minden megtesz annak érdekében, hogy kiszűrje a forgalomból a balesetveszélyes gépjárműveket, járműszerelvényeket. Végül felhívják a járművezetők figyelmét, hogy a közúti balesetek megelőzése érdekében a közlekedési szabályokat mindig tartsák be, „hogy mindenki hazaérjen”.

Címlapról ajánljuk
Órákon belül lépnie kell a lakosságnak, a vízhálózat összeomlása fenyeget – ezek az érintett települések

Órákon belül lépnie kell a lakosságnak, a vízhálózat összeomlása fenyeget – ezek az érintett települések

Van, ahol a lakosság a figyelmeztetés és a korlátozás kiadása ellenére sem spórol úgy, ahogy kellene, sőt, nőtt a vízfogyasztás. Újabb, súlyosabb korlátozásokat rendeltek el, miután az ivóvíz kifogyott vagy vészesen fogy több, Budapest környéki településen.

Magyar Péter: megállás nélkül dolgozik Magyarországért a kormány

Hétvégi kormányülés után, hőségriadó idején tart újabb kétnapos rendkívüli ülést az Országgyűlés, Magyar Péter miniszterelnök ismét felszólalt napirend előtt. Kedden a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről is szavazhatnak a képviselők, akik lefolytatják a vitát az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról és a polgármesterek fizetéséről is.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×