Infostart.hu
eur:
385.02
usd:
328.12
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Close up loving young mother holding child, little daughter hands, showing love and support, caring mum comforting, caressing kid, children protection concept, family enjoying moment together
Nyitókép: fizkes/Getty Images

Szja-visszaigénylés: 5 nap maradt

A hajrában figyelmeztetést adott ki a gyors teendőkről a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Az év végéig, vagyis még 5 napig lehet benyújtani az szja-visszatérítéshez szükséges visszado-nyilatkozatot a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) - figyelmeztetett az adóhatóság hétfőn.

A gyermeket nevelő szülők csak akkor kaphatják meg február 15-ig az idén befizetett adójukat, ha a NAV ismeri a kiutaláshoz szükséges adatokat - hangsúlyozták a közleményben. A hatóság csak a belföldi bankszámlaszám vagy postacím ismeretében tud utalni. Nyilatkozat nélkül a 2021-es adóbevallásban lehet visszaigényelni az összeget, amely ebben az esetben március 1-től érkezhet meg.

A szükséges adatok az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) ellenőrizhetők, és ezen keresztül ki is lehet tölteni a nyilatkozatot. Nyomtatható formában az adóhatóság honlapjáról tölthető le a nyilatkozat, a közösségi média NAV-csatornáin pedig videós segítség érhető el.

Nincs viszont teendője annak, aki családi pótlékot kap, mert az adatait a folyósító szervezet ismeri. Az adó-visszatérítést ők ugyanúgy kapják meg, mint a családi pótlékot.

A visszatérítés szabályai szerint a gyermeket nevelő szülők jövőre az idén befizetett személyi jövedelemadójukat, az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho) kétharmadát, a katás tételes adó negyedét kaphatják vissza, legfeljebb a 2020-as átlagjövedelem adótartalmáig - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Különleges lehetőséget kaphatnak majd az új KRESZ bevezetésével az ország legjobb kerékpárosai. Az InfoRádió a „sportkerékpáros licencről” is kérdezte Schneller Domonkost, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnökét.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Elsősorban a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és a vonatkozó friss fejlemények befolyásolják ma a befektetői hangulatot. Ázsiában ma reggel felemás hangulat uralkodott, Európában pedig lejtőre kerültek a tőzsdék. A magyar tőzsdén elsősorban a Molra volt érdemes odafigyelni: az olajcég tegnap jelentette be hivatalosan, hogy a szerb NIS olajfinomító többségi tulajdonosa lesz. Jelenleg kisebb emelkedésben van a magyar vállalat árfolyama - ahogy az ilyen esetekben gyakori, már a spekulációt megvették a befektetők (buy the rumour), most pedig várnak a gigaügylet további részleteire. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×