Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
319.66
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Fényfüzérekkel feldíszített Ganz UV típusú adventi fényvillamos közlekedik a fővárosi Balassi Bálint utcában elindítása napján, 2019. november 29-én.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Így lehet közlekedni az ünnepek alatt

A BKK, a MÁV és a Volán menetrendje is változik.

A karácsonyi és szilveszteri igényekhez igazodó közlekedési rendet vezet be a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). December 24-én 15 és 16 óra között indulnak az utolsó nappali járatok, utána az éjszakai járatokkal és a HÉV-ekkel lehet közlekedni

December 25-én és 26-án ünnepnapi, 27-étől 31-éig iskolaszüneti menetrend lesz érvényben.

Szilveszter éjszaka minden éjszakai autóbuszjárat jelentősen sűrűbben indul. A 2-es és a 4-es metró, a 4-es és a 6-os villamos, valamint a HÉV-ek is közlekednek, valamint hosszabb üzemidővel jár az 1-es metró. Január 1-jén a nappali járatok ünnepnapi, illetve munkaszüneti napi rend szerint viszik az utasokat.

A 3-as metró pótlása december 24. és január 2. között a munkanapi közlekedési rend szerint zajlik, azaz a metró Újpest-központ és a Lehel tér, valamint Kőbánya-Kispest és a Nagyvárad tér között jár, a Lehel tér és a Nagyvárad tér között pótlóbusszal lehet utazni - írták.

December 24-én a 6-os villamos 16 óra és 20 óra között 10 percenként, 20 órától 15 percenként közlekedik majd.

A 100E autóbusz a pénteki napokra meghirdetett menetrend szerint jár, az utolsó autóbusz éjjel 0.25-kor indul a Deák Ferenc térről, illetve 1.05-kor a Liszt Ferenc Repülőtérről. A 200E autóbusz 16 óra után 30 percenként közlekedik.

Az éjszakai autóbuszjáratok 16 óra után az éjszakai időszakban megszokott ütem szerint közlekednek,

ezen felül 16 óra és 18 óra között, többletindulások közlekednek a 907-es, a 909A, a 914-es, a 916-os, a 923-as, a 931-es, a 950-es, a 950A, a 956-os, a 973-as, a 979-es, 979A és a 990-es vonalakon. A 934-es autóbusz 18 óráig Pesterzsébet és Békásmegyer, utána a munkanapi közlekedési rend szerint csak a Nyugati pályaudvar és Békásmegyer között közlekedik.

A H5-ös, a H6-os, a H8-as és a H9-es HÉV 16 óra után a hétvégi gyakoriság fokozatos csökkentésével közlekedik. Csömörre cinkotai átszállással lehet eljutni. A H7-es HÉV a nappali járatokhoz hasonlóan körülbelül 16 óráig jár, utána a 979-es éjszakai busszal lehet eljutni Csepelre.

A közlemény szerint december 27-étől 31-éig az iskolaszüneti menetrend lesz érvényben, emellett az utasforgalom változása és a gyengébb közúti forgalom miatt a metrók, számos villamos, trolibusz és autóbusz év végi menetrend szerint indul. Nem közlekedik majd az 1M, a 10-es és a 261E járat. Ebben az időszakban valamennyi HÉV-vonalon módosított, év végi menetrend szerint járnak a vonatok.

Volán, MÁV

A MÁV-Volán-csoporthoz tartozó közlekedési társaságok - MÁV-START, Volánbusz, MÁV-HÉV - az ünnepekhez igazították a járatok közlekedési rendjét.

A MÁV-START vonatai december 24-én a szombati, december 25-én az ünnepnapi, december 26-án pedig a vasárnapi menetrend szerint járnak.

A frekventált vonalakon a csúcsidőszakokban közlekedő InterCity vonatokhoz - a lehetőségekhez képest - több kocsit kapcsolnak a helyjegy-fogyásától függően.

A Volánbusz helyi és helyközi autóbuszainak közlekedési rendje is változik: december 24-én, szenteste napján a szabadnapi menetrendnek megfelelően indulnak az autóbuszok, egyes járatok azonban nem közlekednek. December 25-én és 26-án, karácsonykor munkaszüneti nap, illetve a hét első tanítási szünetes munkanapját megelőző munkaszüneti nap beosztása szerint indulnak a buszok, egyes esetekben szintén korlátozásokkal - írták.

A közlemény szerint december 27. és 31. között a tanítási szünet munkanapjain érvényes menetrend szerint közlekednek a Volánbusz járművei, ezen belül hétfőn a hét első, pénteken a hét utolsó tanítási szünetes munkanapjára meghirdetett menetrend lesz érvényben. Január 1-jén, újévkor munkaszüneti napnak megfelelő menetrend szerint indulnak a járatok. Szilveszter és újév napján egyes járatok nem közlekednek. Január 2-án a hét első iskolai előadási és munkanapját megelőző munkaszüneti nap menetrendje érvényes. Január 3-án, hétfőn a hét első munka- és tanítási napjára meghirdetett autóbuszok indulnak - figyelmeztettek, hozzátéve, hogy egyes településeken a helyi járatok a fentiektől eltérően közlekedhetnek.

A HÉV december 24-én 16 óra után is közlekedik, szilveszterkor pedig valamennyi vonalon éjszaka is járnak a szerelvények. December 24-én Budapesten a közösségi közlekedés nappali járatai körülbelül 16 óráig közlekednek, ezt követően éjszakai járatokkal lehet utazni.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×