Infostart.hu
eur:
385.62
usd:
331.09
bux:
122311.2
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Facebook/Szanyi Tibor

ISZOMM: elérhető a parlamenti küszöb

Két közvélemény-kutató adatai is erre utalnak.

A jelenleg 0-1 százalékon álló, szocializmust hirdető párt, amelynek miniszterelnök-jelöltje Szanyi Tibor, a jó politizálással akár az 5 százalékot is elérheti a következő parlamenti választáson - írja a Nézőpont Intézet anyaga.

Az Igen Szolidaritás szervezeti igazgatója, Székely Sándor független országgyűlési képviselő által megrendelt kutatásból kiderül, hogy a magyarok nincsenek megelégedve a kapitalizmussal, olyannyira, hogy szívesen vennék, ha valamilyen más rendszerben élhetnének. Az ISZOMM-ról kiderült, hogy támogatói főleg a 10 ezer főnél kisebb településeken vannak, ahol a rendszerváltás vesztesei és azok gyermekei, unokái élnek. Leginkább a 40 évnél fiatalabbak fontolgatják, hogy a pártra szavazzanak.

Hasonló következtetésekre jutott a Publicus közvéleménykutató intézet is. Májusi mérésük szerint a magyar választópolgárok 40 százaléka élne inkább korszerűsített szocializmusban, s 51 százalékuk támogatja a párt egyik fő törekvését, a havi nettó 250 ezer forintos minimálbért. A 2022-es választásokon a szavazásra jogosultak 5 százaléka adná voksát az ISZOMM-ra.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×