Infostart.hu
eur:
361.48
usd:
313.61
bux:
149084.47
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos
Nyitókép: Pexels

Újabb változás a szegedi vasútvonalon

Visszaáll az ütemes menetrend a Budapest-Szeged vasútvonalon április elején - közölte a MÁV-Start Zrt.

Április 5-től a tavalyi menetrend szerint közlekednek a vonatok a vonalon. A megállás nélküli InterCity-járatok helyett így újra IC- és gyorsvonati részekből álló vegyes szerelvények szállítják majd az utasokat, óránkénti ütemben. Megszűnnek a Kőbánya-Kispesttől Kecskemétig beállított betétjáratok, az úgynevezett televonatokkal azonban a továbbiakban is számolhatnak a két nagyváros között utazók - írták.

A vasúttársaság felidézte: a vonalon a decemberi menetrendváltás óta "legfeljebb félévesre tervezett" próbaüzemben indultak csak a két végállomáson megálló, étkezőkocsival közlekedő InterCity-vonatok.

Megmarad - a Budapest-Debrecen-Nyíregyháza vonalon már korábban népszerűvé váló- a szegedi vonalon év végén bemutatkozó televonat-szolgáltatás. Az iskolai tanítási rendhez igazodva, vasárnaponként gyorsított menetidővel közlekedő Flirt motorvonatok a továbbiakban is kedvezményes áron, helybiztosítással vehetők igénybe - ismertették.

A MÁV-Start beszámolt arról is, hogy a 2019/2020-as menetrendben másutt bevezetett "kedvező változások" érvényben maradnak. December közepe óta Budapest és Sátoraljaújhely között 35 perccel, Budapest és Zalaegerszeg között 34 perccel, Győr és a Balaton között csaknem 30 perccel, Pécs és a főváros között 13 perccel gyorsabb közlekedést biztosítanak. Veszprém és Zalaegerszeg felé a fokozatosan forgalomba álló, magasabb komfortfokozatú IC+ kocsik közlekednek majd - jelezték.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az Arénában: Ukrajna vagy Oroszország áll közelebb a győzelemhez?

Kaiser Ferenc az Arénában: Ukrajna vagy Oroszország áll közelebb a győzelemhez?

Ukrajna számára győzelem, hogy megmaradt az államisága, míg Oroszország csigalassúsággal halad a frontvonalon, de azt nem lehet megmondani, ez a nyár bármelyik felet közelebb vitte-e a céljaihoz – fogalmazott az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense, aki arról is beszélt: szerencsére érvényesül a „CNN-hatás” az ukrajnai háborúban, ami azt jelenti, hogy egyik fél sem törekszik civilek tömeges meggyilkolására, pedig a képesség kölcsönösen megvan rá.

Magyar Péter Pakson: 3 centivel magasabb a víz, mint éjjel, 260 fokon tartják a turbinákat, hogy bármikor újraindulhassanak

Az atomerőműben tartott bejárást a kormányfő és miniszterei, valamint a védekezést vezető főtanácsadó, Magyar Péter köszönetet mondott a munkálért az erőmű minden munkatársának. Hamarosan bemutatják azokat a felvételeket is, amelyeket az erőművön belül készítettek a jelenlegi állapotokról.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×