Infostart.hu
eur:
388.75
usd:
330.29
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványok.  MTVA/Bizományosi: Faludi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

Jó hír a diplomákról

A tavalyi tanév végén 38 ezren vették át felsőfokú oklevelüket, majdnem hatezren nyelvvizsga hiánya miatt nem kaphatták meg diplomájukat, ez azonban 3 százalékos javulás - írja pénteki kiadásában a Világgazdaság, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva.

Az idei tanévről azt írják: 16 ezerrel kevesebben vesznek részt a köznevelés és a felsőoktatás különböző nappali képzésein, ez egy év alatt 0,8 százalékos csökkenés.

A középszintű oktatásban még mindig a gimnáziumok a legnépszerűbbek, utánuk a szakgimnáziumok, a szakközépiskolák és a szakiskolák következnek.

A még zajló tanévben a középfokú oktatási intézményekben 43,8 ezer pedagógus dolgozik. Az egy pedagógusra jutó tanulók száma a gimnáziumokban eléri a tízet, miközben ez a szám a szakiskolákban és a készségfejlesztő iskolákban 4,8-ról 4,6-ra, a szakközépiskolákban 12,1-ről 11,3-ra, a szakgimnáziumokban pedig 8,8-ról 8,7-re csökkent.

Címlapról ajánljuk

Hétközi munkaszüneti „ünnepnapokat” sürget az ellenzék Németországban

Kevesebb mint két héttel az újév beköszönte előtt különös vita támadt német ellenzéki pártok és a kormányon lévő konzervatívok között. Az ellenzék szerint jövőre túl sok ünnepnap esik a hétvégére, amit hétközben pótolni kellene. A CDU/CSU szerint a "pótlást" jelenlegi gazdasági helyzetében aligha jöhet szóba.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×