eur:
399.46
usd:
366.78
bux:
87467.65
2025. március 14. péntek Matild
A Terrorelhárító Központ (TEK) bevetési egységének tagjai fedezék mögött bújnak Budapest X. kerületében, az Újhegyi úton, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának Oktatási Központja előtt, ahol egy feltételezett túszejtési gyakorlat szimulációját tartják. A gyakorlaton egy iskolai lövöldözést követő túszmentést szimuláltak kommandósok, rendőrök, mentők és tűzoltók.
Nyitókép: MTI/Beliczay László

Páncélozott TEK-járművek több vidéki városban

A kormány ötmilliárd forinttal emelte a Terrorelhárítási Központ idei költségvetését, amely így csaknem 35 milliárdból gazdálkodhat, folytatódhat az elhasználódott felszerelések cseréje.

A kormány a héten ötmilliárd forinttal emelte a Terrorelhárítási Központ (TEK) költségvetését, az idén ez már a harmadik kormányhatározat, amely a szervezet pluszpénzzel való ellátásáról rendelkezik. A mostani határozatból kiderül, hogy az összeget a TEK „képességek bővítésére, a magasabb szintű feladat-végrehajtáshoz új típusú eszközök beszerzésére és a rendszerbe állításukhoz”, valamint az elhasználódott eszközök cseréjére használhatja fel.

Jasenszky Nándor, a TEK kommunikációs vezetője a Világgazdaságnak elmondta, hogy a mostani beszerzésekkel az elhasználódott felszerelések cseréjét folytatják, ezért kerül sor például speciális védőfelszerelések, lövedékálló mellények cseréjére. Tervezik az éjjellátó képességek fejlesztését, de szükség lesz fegyverek cseréjére is, mert idővel azok is elhasználódnak.

Új páncélozott bevetési járműveket is terveznek vásárolni, a cél az, hogy regionális rendszerben a vidéki városokban is mindig rendelkezésre álljanak azok a létrás beavatkozó járművek, amelyeket a TEK a fővárosban már rendszeresen használ. Ezekkel a járművekkel a bevetési egységet akár egy első emeleti helyiségbe is be lehet juttatni.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Iraola szerint Kerkezt vissza kell fogni az edzések végén

Iraola szerint Kerkezt vissza kell fogni az edzések végén

Andoni Iraola, a Bournemouth menedzsere azt mondja, az edzéseken az edzőknek kell visszafogni Kerkez Milost, olyan sokat gyakorolja a beadásokat. A magyar válogatott játékos után továbbra is érdeklődik a Liverpool, a Manchester United és hallani a Real Madrid puhatolózásáról is.

Petr Fiala: A NATO európai tagjainak fel kell zárkózniuk az USA védelmi kiadásaihoz

A cseh miniszterelnök megerősítette, hogy országa a következő öt évben fokozatosan növelni kívánja védelmi kiadásait, és 2030-ra szeretné elérni a GDP három százalékát az előírt kettő helyett. Andrej Babis szerint a védelmi minisztérium működésével komoly problémák vannak, más ellenzékiek a védelmi pénzek elköltésének módját kifogásolják.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.14. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
Nem tetszik Moszkvának az amerikai tűzszüneti javaslat, véget ért Szudzsa ostroma - Háborús híreink pénteken

Nem tetszik Moszkvának az amerikai tűzszüneti javaslat, véget ért Szudzsa ostroma - Háborús híreink pénteken

Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtök este bejelentette, hogy bár nem zárkózik el teljesen a tűzszünet ötletétől, inkább egy hosszú távú békeszerződést preferálna. Marco Rubio szerint biztos, hogy Ukrajna a békével területeket fog veszíteni. Az orosz csapatok hét hónap után visszafoglalták a kurszki Szudzsa városát. Kijev ismét támadta a tuapszei olajfinomítót. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×