Infostart.hu
eur:
364.54
usd:
309.36
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokba igyekvő közép-amerikai illegális bevándorlók távoltartásának érdekében az amerikai-mexikói határra tervezett védőfal megépítése mellett kampányol a texasi El Pasóban 2019. február 11-én.
Nyitókép: MTI/AP/Susan Walsh

Donald Trump Washingtonba várja Orbán Viktort

A találkozó már a jövő utáni héten létrejön - erősítette meg a Külügyminisztérium.

Orbán Viktor miniszterelnök Donald Trump amerikai elnökhöz látogat május 13-án Washingtonba.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Origóval közölte, Donald Trump amerikai elnök munkalátogatásra hívta meg Orbán Viktort.

A szerda délután átadott hivatalos meghívó szerint a két politikus május 13-án kora délután találkozik egymással. A programjavaslat értelmében a tárgyalás szűk körben zajlik majd.

A külügyminiszter arról is tájékoztatott, hogy a napirenden az energiabiztonság, a védelmi együttműködés, a kétoldalú kapcsolatok és a regionális biztonsági kérdések szerepelnek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nemzetközi jogász: így akadályozhatja meg a Tisza-kormány a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Nemzetközi jogász: így akadályozhatja meg a Tisza-kormány a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Bár Magyarország 2002 óta tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak, az azóta eltelt időben nem hirdették ki itthon törvényben a hágai székhelyű bíróság alapszabályát, aminek a köztársasági elnök „immunitása volt az oka” – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász. Az NKE egyetemi docense részletesen elmagyarázta, hogyan lehetne visszafordítani az elvileg június 2-án záruló kilépési folyamatot, ha a jövendő Tisza-kormány ezt akarná.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×