Infostart.hu
eur:
384.2
usd:
332.89
bux:
123996.41
2026. április 2. csütörtök Áron
Csongrád megye nevéről is szavaznak

Csongrád megye nevéről is szavaznak

Három nap ülésezik ezen a héten az Országgyűlés, holnap a képviselők elfogadhatják a Csongrád megye átnevezéséről szóló előterjesztést.

Délután 1 órakor, a napirend előtti felszólalásokkal kezdődik ma az Országgyűlés ülése, majd a fideszes Kósa Lajos teszi le a Ház előtt esküjét a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszterként. A kormánypárti képviselőcsoport élén a politikust Gulyás Gergely váltja, aki az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöki székéből távozik. Utódjáról e testületben, a fideszes Hende Csabáról szintén ma szavaz az Országgyűlés.

A személyi döntéseket és a napirend elfogadását az interpellációs blokk és a kérdések követik, majd több előterjesztés záróvitáját is megtartja a Ház, előkészítve a keddi szavazásokat.

Holnap összesen tizennyolc előterjesztésről határoz a parlament, ezek közül tizenegy előterjesztés valamilyen nemzetközi egyezmény elfogadásához, illetve módosításához kér jóváhagyást, ám napirendere kerül a Csongrád megye átnevezéséről szóló javaslat is. Utóbbi Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter előterjesztésére Csongrád-Csanádra módosítaná a megye elnevezését 2020. június 4-étől.

Emellett döntenek a képviselők a Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság Államkincstárba olvasztásához szükséges módosításokról, a közszolgálati tisztviselőkre vonatkozó néhány technikai módosításról, a nyugdíjas szövetkezetek bejegyzésének illeték-mentességéről, a bírósági polgári nemperes eljárások kódexéről és az úgynevezett használati mintákra vonatkozó oltalmak szabályozásának kiterjesztéséről.

A határozatokat követően a Ház megkezdi a vitát arról az előterjesztésről, amely lehetőséget teremtene a nyugdíjkorhatár előtti ellátásban részesülő bányászok számára a nyugdíjas szövetkezeti belépésre, illetve arról, amely a készülékvásárlás mellett az internet-előfizetés esetén is lehetővé tenné a fogyasztóknak, hogy 2 éves hűségidővel szerződjenek szolgáltatójukkal.

Szerdán előbb az alapvető jogok biztosának tavalyi tevékenységéről szóló beszámolót hallgathatják meg a képviselők, majd megvitatják a migrációs tárgyú törvények – az általános közigazgatási rendtartás január 1-jei hatálybalépése miatt beterjesztett – újrafogalmazását.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Vegyes zárás a tengerentúlon

Vegyes zárás a tengerentúlon

Folytatódik a tőzsdei hullámvasút, a befektetők most Donald Trump megszólalását emésztik az iráni konfliktus kapcsán. Szerda esti beszédében az elnök egyrészt arról beszélt, hogy az USA egyre közelebb került a háború lezáráshoz, másrészt viszont azt is elmondta, hogy "extrém keményen" fognak lecsapni Iránra a következő 2-3 hétben. A beszéd nem adott világos menetrendet a deeszkalációra vagy a tűzszünetre, viszont további kemény fellépést vetített előre Iránnal szemben. Ez csalódást okozott azoknak a befektetőknek, akik a háború gyors lezárásában reménykedtek. A beszédet követően látványos hangulatromlást lehetett megfigyelni a piacokon, az ázsiai tőzsdék rögtön lefordultak, miközben az olajár kilőtt. A gyenge nemzetközi hangulat nap közben is kitart, világszerte esnek a tőzsdék, beleértve a magyar piacot is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×