Infostart.hu
eur:
378.14
usd:
317.88
bux:
130328.22
2026. február 10. kedd Elvira
Egyre leleményesebb módszerek a börtönökben

Egyre leleményesebb módszerek a börtönökben

Egyre kisebb eséllyel jutnak be tiltott tárgyak a fogvatartottakhoz a hazai börtönökben, pedig a trükkös csomagokból nincsen hiány – mondta az InfoRádiónak a Büntetés-végrehajtási Szervezet szóvivője, Orosz Zoltán.

Tavaly 1459 mobiltelefon illegális bejuttatását akadályozták meg a kollégák, idén pedig eddig már majdnem nyolcszázat foglaltak el – közölte a szóvivő.

Hozzátette:

ezek általában nem a mindennapokban használt nagy méretű készülékek, annál sokkal kisebbek, és a fémtartalmuk is sokkal kisebb.

Orosz Zoltán elmondta, hogy a fogvatartottak egyre leleményesebbek és kifinomultabb módszerekkel próbálják bejuttatni a tiltott tárgyakat a börtönökbe.

Kiemelte: minden eszközzel azon vannak, hogy megakadályozzák, hogy a tiltott tárgyak – főleg a mobiltelefonok – bejussanak a börtönökbe.

„Profinak kell lennünk. Ha leleményes a hozzátartozó, akkor nekünk is olyan leleményes eszközhöz kell nyúlnunk, amivel meg tudjuk akadályozni azt, hogy bejussanak ezek a készülékek” - indokolta.

Egyre leleményesebb módszerek a börtönökben

Elmondta, hogy időnként preparált dobozba, élelmiszerekbe, dohányba, kávéba vagy teába rejtik ezeket a készülékeket.

„Ha tiltott tárgyat találunk a börtönökben, akkor vizsgálatot indítunk, a fogvatartottat pedig fegyelmi, nagyon indokolt esetben pedig büntetőeljárás formájában felelősségre vonjuk. Szigoríthatjuk a biztonsági szabályokat, és részlegesen korlátozhatjuk a kapcsolattartást” - ismertette a következményeket Orosz Zoltán.

Hozzátette, hogy minden esetben vizsgálják a hozzátartozók felelősségét is, és ha bebizonyosodik, hogy szándékosan került bele a csomagokba a tiltott tárgy, akkor a börtönparancsnokok megteszik a szükséges jogi ész szakmai lépéseket is.

Ezzel elveszíthetik a fogvatartottak az esélyt arra, hogy hamarabb szabadulhassanak a jó magaviseletük miatt

– mondta a Büntetés-végrehajtási Szervezet szóvivője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×