Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

A háziorvosok egymillió forintos többlettámogatást kapnak

A háziorvosok augusztus 3-ig megkapják az erre az évre ígért, átlagosan havi 130 ezer forintos többlettámogatást januárig visszamenőleg, ami egy összegben egymillió-negyvenezer forintot jelent - nyilatkozta Selmeczi Kamill, a FAKOOSZ, Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke a Népszabadság szombati számában.

Miután az Országos Egészségbiztosítási Pénztár megkezdi a 2016-ra ígért, összesen tízmilliárd forintos többlettámogatás kifizetését, nemcsak a háziorvosi és házi-gyermekorvosi vállalkozások juthatnak hozzá a január óta esedékes pénzhez, hanem a fogorvosok és a védőnők is, bár nekik kisebb összeget, havi 50-55, illetve 30-35 ezer forintot utalnak.

Bár az összeg szabadon fölhasználható, eredeti célja pedig az, hogy a gyógyítók jövedelme növekedjen, Selmeczi Kamill úgy tudja: valamennyi háziorvos juttat majd munkatársainak, a körzetekben dolgozó ápolóknak, asszisztenseknek is.

A háziorvosoknak és a házi-gyermekorvosoknak praxisonként az ideihez hasonlóan tavaly is átlagosan havi 130 ezer forinttal emelkedett a bevétele.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.

Sárkány Zalán: célom, hogy a nagymedencés versenyeken is olyan eredményeim legyenek, mint rövid pályán

Egy arany- és egy ezüstéremmel, valamint két új országos csúccsal tért vissza az Egyesült Államokba a lublini rövid pályás Eb-ről a 22 éves úszó. Szokolai László tanítványa az InfoRádióban azt mondta, a 800 méter gyors világbajnoki címvédőjeként érzett némi nyomást, de ez nem vetette vissza, hanem éppenhogy motiválta. Arról is beszélt, milyen nehézségeket jelent számára a kétlaki élet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×