Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
329.04
bux:
121527.93
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Rögtönzött sátortábor alakult ki a lezárt horgosi határátkelőnél

Rögtönzött sátortábor alakult ki az M5-ös autópályán fekvő Horgos 1 nevű határátkelő szerbiai oldalán, ahol jelenleg legalább háromezer migráns tartózkodik - tapasztalta a helyszínen az MTI tudósítója kedd este.

A menekültek egy része, főleg a nők és a gyerekek a sátorokban pihennek, miután a napot a másik határátkelőhelyen való hiábavaló várakozással töltötték. A Horgos 2 nevű közúti átkelőt a magyar hatóságok kedd hajnali fél egykor lezárták, ott azóta nem lehet átmenni, egyelőre a rendes forgalom is szünetel.

Míg a nők és a gyerekek pihennek, mintegy ezer férfi a határon található lezárt kapunál és a kerítésnél azt skandálja, hogy "Nyissák ki, nyissák ki", valamint "Németország, Németország, Merkel segíts". Gyakran fütyülnek és tapsolnak, amit általában újra skandálás követ.

A türelmetlenség és a feszültség jól érzékelhető, ám azok, akik hajlandóak voltak szóba állni az újságírókkal, azt mondták: ha kell, több napot is várnak, de át akarnak jutni a határon.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×